ADRA, o.p.s.


Humanitární pomoc Pomoc Ukrajině

SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Reagujeme na stále se měnící situaci. V tuto chvíli naše pomoc směřuje do oblastí zaplavených Kachovskou přehradou, kde pomáháme zajistit dodávky pitné vody a dopravu do místa neštěstí.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už více než rok trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali přes 120 000 000 Kč.

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.

V zimním období se kvůli zničené infrastruktuře miliony lidí ocitli bez elektřiny, přístupu k pitné vodě či možnosti si zatopit. Pomáhali jsme proto s opravami domů (okna, dveře, izolace topení), poskytli jsme generátory a přímotopy či zajišťovali přístup k pitné vodě.VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Konec války je stále v nedohlednu. Proto na Ukrajině působíme i nadále.

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky
  • obnovujeme zničenou infrastrukturu (opravy škol, zdravotnických zařízení atd.)
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (30)

Myslím na všechny ty bezbranné dušičky, kterým můžeme pomoct jakoukoliv částkou. Pro nás je to “nic”, pro oběti velmi moc…

Veronika Masařová

😓

Dárce

Snad to pomůže...

Dárce
2 000 Kč

Myslím na vás a držím palce!

Zdeněk Mojžíš
4 000 Kč

Lucie a Daniel Švábovi myslí na všechny Ukrajince, kteří jsou nevinně zataženi do válečného konfliktu rozpoutaného autoritářským Ruskem.

Daniel Šváb
2 000 Kč

Pomoc Ukrajině

Martin Micka
1 000 Kč

❤️

Adéla Burketová
1 000 Kč

Držte se a nevzdávejte se.
Ukrajina je v právu a agresor Putin za to zaplatí velkou cenu.

Jaroslav Patzenhauer
1 000 Kč

Bastardi kremelští agresoři !

Petr Volejník
10 000 Kč

Není to moc, ale snad pomůže...

Ondřej Hudrlík
1 000 Kč