Jana Vrbová: Dárcovská výzva pro projekt SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Akce Anděl 22 pro Ukrajinu

vybíráme od 15.3.2022
10 850 Kč
vybráno 43 % z 25 000 Kč

přispělo

16 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Již tradičně přispívají návštěvníci Akce Anděl na projekty humanitární organizace ADRA. Letos jsme nemohli vybrat nic aktuálnějšího než projekt SOS ADRA: Pomoc Ukrajině, pod kterým je tato výzva vytvořena.

Děkujeme, že Vám situace není lhostejná. 

Letošní název Anděla zní: Jak se vám líbím? 
Válko, ty se nám nelíbíš ani trochu! A věříme, že ani Vám, milí mládežníci. Pojďme společně přispět k jejímu ukončení a pomoci obětem finančním darem, se kterým humanitární organizace ADRA naloží tak, jak bude nejefektivnější. 

“Pomáháme lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Monitorujeme aktuální dění a ve spolupráci s ADRA Ukrajina a dalšími ADRA kancelářemi pomáháme naplnit základní potřeby vysídlených a evakuovaných obyvatel. Vy můžete s námi v rámci veřejné sbírky. Finanční dar je v současné době nejefektivnější formou pomoci. Peníze jsou a budou použity na přímou pomoc obyvatelům zasaženým konfliktem.” ADRA

Sbírka je otevřena až do sobotní půlnoci, budeme rádi když oslovíte i své známé, kamarády. 

Děkujeme, že pomáháte.

Organizační tým Akce Anděl 22
ADRA, o.p.s.
Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už rok trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali více než 120 000 000 Kč (dary prostřednictvím portálu Darujme, jejichž výši vidíte v rámečku, tvoří jen menší část sbírky).

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Většinu našich dodávek tvořily trvanlivé potraviny, ale i nepotravinové zboží, tzv. „non-food items“- například spacáky, ložní prádlo, hygienické potřeby a jiné. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.


VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Lidé na Ukrajině sužuje náročné zimní období, kdy se humanitární situace stává kritickou. Tisíce domů byly válkou zničeny a neposkytují dostatečnou ochranu před mrazem. V důsledku útoků na infrastrukturu země se miliony lidí ocitají bez elektřiny, tedy i světla, vytápění či vody. Na tuto situaci reagujeme tím, že:

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou (nová okna, dveře, topení, střechy, izolace); 
  • zabezpečujeme teplé oblečení, matrace, termo deky, teplé jídlo;
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě;
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky. 
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Jsme v tom s vámi.

Baltik

Děkuji za Vaši sbírku, jsem rád že jí mohu věřit a že jsem mohl alespoň symbolickou částkou přispět.

Dárce
50 Kč

Doufám, že vybereme více, než je cílová částka.

Dárce
2 500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: SOS ADRA: Pomoc Ukrajině