Denis Maršalík: Dárcovská výzva pro projekt SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Žáci SŠ AUTOMOBILNÍ ÚSTÍ NAD ORLICÍ společně pomáhají Ukrajině

vybíráme od 8.3.2022
1 443 Kč
vybráno 2 % z 69 420 Kč

přispělo

6 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V aktuální situaci se naše třída 1.A rozhodla podpořit Ukrajinu.
Milí přátelé, spolužáci

aktuální situaci na Ukrajině se rozhodla podpořit také naše třída. Za nás je tato situace velmi vážná, a proto by se nemělo nic podceňovat. Je třeba si uvědomit, že spousta lidí v České republice je původem z Ukrajiny a někteří z nich s námi chodí i do školy. 

Někteří z vás ale možná nevědí, kam se s pomocí obrátit, tak vám dáváme možnost přispět přes organizaci SOS ADRA: Pomoc Ukrajině.

Předem Vám všem děkujeme za podporu a přejeme si, aby bylo všechno jako dříve. ADRA, o.p.s.
Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už od února 2022 trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali přes 120 000 000 Kč.

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.

V zimním období se kvůli zničené infrastruktuře miliony lidí ocitly bez elektřiny, přístupu k pitné vodě či možnosti si zatopit. Pomáhali jsme proto s opravami domů (okna, dveře, izolace topení), poskytli jsme generátory a přímotopy či zajišťovali přístup k pitné vodě.

Pomáhali jsme i po protržení Kachovské přehrady. Bezprostředně po katastrofě jsme poskytli humanitární pomoc (pitná voda, trvanlivé potraviny). V oblasti působíme dlouhodobě a zaměřujeme se mimo jiné na obnovu zdrojů pitné vody.VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Konec války je stále v nedohlednu. Proto na Ukrajině působíme i nadále.

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky
  • obnovujeme zničenou infrastrukturu (opravy škol, zdravotnických zařízení atd.)
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Na dobrou věc <3

Denis Maršalík
69 Kč

Nemate zac 😇

Jan Rybín
5 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: SOS ADRA: Pomoc Ukrajině