Epiroc Czech Republic s.r.o.: Dárcovská výzva pro projekt SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Zničení Kachovské přehrady - Pomozme lidem v zatopených oblastech Ukrajiny

vybíráme od 20.6.2023
38 995 Kč
vybráno 49 % z 80 000 Kč

přispělo

30 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Po zničení Kachovské přehrady přicházíme s jednorázovou firemní výzvou Water for All, do které můžete přispět všichni, pokud vás tato výzva oslovila. Máte také zájem pomoc lidem v zaplavených oblastech dodáním pitné vody?

Jak můžeme my, zaměstnanci Epiroc Central Europe a Regional CoE, Prague pomoci?
       - Můžeme přispět dobrovolnou finanční částkou.
       - Náš příspěvek bude společností Epiroc „zdvojnásoben “.
       - Celá částka bude věnována organizaci ADRA, která je naším ověřeným charitativním partnerem pro projekty W4All.
       - Firemní výzva je otevřena POUZE pro nás, zaměstnance Epiroc Central Europe a Regional CoE, a bude ukončena 14. července2023
       - Tato charita je pod záštitou Water for All, tím půjde pomoc lidem v nouzi, ne našim ukrajinským kolegům.

Děkujeme, že pomáháte lidem v nouzi!Zničení Kachovské přehrady (jih Ukrajiny) následkem exploze 
Záplavová vlna postihla levý i pravý břeh Dněpru, zaplaveno cca 80 vesnic. Hladina v obci Nová Kachovka má 12 metrů, Cherson 3 – 4m.  
Dle OSN pomoc potřebuje 16 000 osob, humanitární dopad pocítí statisíce osob. Vzhledem k zaplavení tisíců hektarů půdy, jedná se o také o ekologickou katastrofu.  
Kachovská přehrada je nazývána Kachovské moře (velikost 230 km x 25 km), zásobovala severní Krym vodou a také sloužila k zajištění obživy a obchodu v oblasti rybníkářství. 

ADRA, o.p.s.
Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už od února 2022 trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali přes 120 000 000 Kč.

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.

V zimním období se kvůli zničené infrastruktuře miliony lidí ocitly bez elektřiny, přístupu k pitné vodě či možnosti si zatopit. Pomáhali jsme proto s opravami domů (okna, dveře, izolace topení), poskytli jsme generátory a přímotopy či zajišťovali přístup k pitné vodě.

Pomáhali jsme i po protržení Kachovské přehrady. Bezprostředně po katastrofě jsme poskytli humanitární pomoc (pitná voda, trvanlivé potraviny). V oblasti působíme dlouhodobě a zaměřujeme se mimo jiné na obnovu zdrojů pitné vody.VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Konec války je stále v nedohlednu. Proto na Ukrajině působíme i nadále.

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky
  • obnovujeme zničenou infrastrukturu (opravy škol, zdravotnických zařízení atd.)
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

I wish the russian nightmare would end quickly in Ukraine

Jan Szurek
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: SOS ADRA: Pomoc Ukrajině