CZ / EN
Vojtěch Sikyta: Dárcovská výzva pro projekt SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Pomoc Ukrajině - narozeninová výzva do 3.3.

vybíráme od 27.2.2022
51 169 Kč
vybráno 102 % z 50 000 Kč

přispělo

62 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj, 3.3. mám narozeniny, místo dárků pro mě chci raději peníze darovat na pomoc civilistům na Ukrajině. Peníze jdou na účet organizace ADRA, která pomáhá přímo na místě s evakuací lidí, poskytuje jídlo a další základní životní potřeby těm, kteří to nejvíc potřebují. 
50 000 Kč je ambiciozní částka za 4 dny, zvlášť když většina z Vás už pomáhá jiným způsobem, ale přesto prosím o Vaši pomoc. Věřím, že 500-1000 korun nikdo výrazně nepocítí a lidem na Ukrajině můžeme opravdu pomoct. Platba Vám zabere 1 minutu prostřednictvím online platby kartou.

Ke každé platbě přidám 10 % ze svého.

Předem všem děkuji za pomoc!
Slava Ukraini
POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Z předchozí humanitární pomoci v bývalé Jugoslávii, Čečensku či Sýrii víme, jak vypadá válka. Víme, jak drtivě dopadá na životy běžných obyvatel, žen, dětí, starých lidí. I nyní jsme připraveni pomáhat lidem žijícím na Ukrajině. 

Jsme v propojení s naší partnerskou organizací ADRA Ukrajina a monitorujeme potřeby místních obyvatel. 

Vyjádřeme společně naši solidaritu a podporu ukrajinským obyvatelům formou finanční pomoci. 

Finanční dary budou použity na pomoc lidem zasaženým konfliktem, a to konkrétně na zajištění  základních potřeb vysídlených a evakuovaných obyvatel. 

Děkujeme, že jste tu s námi pro ty, kteří potřebují naši pomoc. 

Vážíme si vaší solidarity. 
ADRA, o.p.s.
Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už dlouhé měsíce trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali více než 110 000 000 Kč (dary prostřednictvím portálu Darujme, jejichž výši vidíte v rámečku, tvoří jen menší část sbírky).

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Většinu našich dodávek tvořily trvanlivé potraviny, ale i nepotravinové zboží, tzv. „non-food items“- například spacáky, ložní prádlo, hygienické potřeby a jiné. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.

VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Před lidmi na Ukrajině je nyní náročné zimní období, kdy bude humanitární situace kritická. Tisíce domů byly zničeny a neposkytují dostatečnou ochranu před mrazem. V důsledku útoků na infrastrukturu země se miliony lidí ocitají bez elektřiny, tedy i světla, vytápění či vody. Na tuto situaci reagujeme tím, že:

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou (nová okna, dveře, topení, střechy, izolace); 
  • zabezpečujeme teplé oblečení, matrace, termo deky, teplé jídlo;
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě;
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky. 
Děkujeme, že pomáháte s námi. 

3.3. ;-)

Markéta Gloneková
1 000 Kč

HB

Ani Krol
50 €

<3

Karin Pavúrová
1 000 Kč

Not great not terrible

Michael Ubry

Sláva Ukrajině!

Jan Hadraba
30 €

♥️🕊

Iva Glazarová
500 Kč

Držte se!

Pavel Dostal
1 000 Kč

Vše nej, Siky…

Victoria Staroselskaya
500 Kč

Stay strong Ukraine!!!

Marek Opava

Good luck

Martin Pesek
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: SOS ADRA: Pomoc Ukrajině