Miroslav Wilczek: Dárcovská výzva pro projekt SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Pomoc lidem na Ukrajině

vybíráme od 25.2.2022
23 225 Kč
vybráno 232 % z 10 000 Kč

přispělo

30 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Zdravím všechny v Česku a na Slovensku, 

již několik let svým přístupem, postojem, příspěvky a fyzickou prací pomáháme tam kde to situace vyžaduje. Zraky nás všech se nyní obrací k lidem na Ukrajině. Pojďme společně podpořit rodiny, které zasáhla událost o které jsme si mysleli, že v Evropě již nemá místo. 

Spolupráce s Adrou pro nás není nová a proto otevírám tento účet pro veřejnou sbírku, který vkládám i do Zdravého Jádra. Je na každém z nás kolik a jestli přispějeme. Peníze jsou to nejmenší čím můžeme pomoci.

Děkuji všem, kteří se zajímáte 
ADRA, o.p.s.
Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už od února 2022 trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali přes 120 000 000 Kč.

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.

V zimním období se kvůli zničené infrastruktuře miliony lidí ocitly bez elektřiny, přístupu k pitné vodě či možnosti si zatopit. Pomáhali jsme proto s opravami domů (okna, dveře, izolace topení), poskytli jsme generátory a přímotopy či zajišťovali přístup k pitné vodě.

Pomáhali jsme i po protržení Kachovské přehrady. Bezprostředně po katastrofě jsme poskytli humanitární pomoc (pitná voda, trvanlivé potraviny). V oblasti působíme dlouhodobě a zaměřujeme se mimo jiné na obnovu zdrojů pitné vody.VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Konec války je stále v nedohlednu. Proto na Ukrajině působíme i nadále.

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky
  • obnovujeme zničenou infrastrukturu (opravy škol, zdravotnických zařízení atd.)
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

My heart goes out to people in Ukraine.

Dennis de Smidt
50 €

Thanks to our CZ/SK colleagues for organizing this!

Peter Brouwer

Odvahu, sílu a víru...

Miroslav Wilczek
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: SOS ADRA: Pomoc Ukrajině