Miroslav Wilczek: Dárcovská výzva pro projekt SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Pomoc lidem na Ukrajině

vybíráme od 25.2.2022
23 225 Kč
vybráno 232 % z 10 000 Kč

přispělo

30 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Zdravím všechny v Česku a na Slovensku, 

již několik let svým přístupem, postojem, příspěvky a fyzickou prací pomáháme tam kde to situace vyžaduje. Zraky nás všech se nyní obrací k lidem na Ukrajině. Pojďme společně podpořit rodiny, které zasáhla událost o které jsme si mysleli, že v Evropě již nemá místo. 

Spolupráce s Adrou pro nás není nová a proto otevírám tento účet pro veřejnou sbírku, který vkládám i do Zdravého Jádra. Je na každém z nás kolik a jestli přispějeme. Peníze jsou to nejmenší čím můžeme pomoci.

Děkuji všem, kteří se zajímáte 
ADRA, o.p.s.
Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už rok trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali více než 120 000 000 Kč (dary prostřednictvím portálu Darujme, jejichž výši vidíte v rámečku, tvoří jen menší část sbírky).

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Většinu našich dodávek tvořily trvanlivé potraviny, ale i nepotravinové zboží, tzv. „non-food items“- například spacáky, ložní prádlo, hygienické potřeby a jiné. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.


VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Lidé na Ukrajině sužuje náročné zimní období, kdy se humanitární situace stává kritickou. Tisíce domů byly válkou zničeny a neposkytují dostatečnou ochranu před mrazem. V důsledku útoků na infrastrukturu země se miliony lidí ocitají bez elektřiny, tedy i světla, vytápění či vody. Na tuto situaci reagujeme tím, že:

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou (nová okna, dveře, topení, střechy, izolace); 
  • zabezpečujeme teplé oblečení, matrace, termo deky, teplé jídlo;
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě;
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky. 
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

My heart goes out to people in Ukraine.

Dennis de Smidt
50 €

Thanks to our CZ/SK colleagues for organizing this!

Peter Brouwer

Odvahu, sílu a víru...

Miroslav Wilczek
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: SOS ADRA: Pomoc Ukrajině