ŠKODA JS a.s.: Dárcovská výzva pro projekt SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

ŠKODA JS společně pomáhá Ukrajině

vybíráme od 1.3.2022
72 700 Kč
vybráno 73 % z 100 000 Kč

přispělo

74 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V reakci na šokující zprávy o válce na Ukrajině se zaměstnanci ŠKODA JS rozhodli projevit solidaritu s rodinami a občany zasaženými vojenským konfliktem. Připojte se k naší zaměstnanecké sbírce.
Milé kolegyně, milí kolegové,

poslední dny jsme každý z nás zasaženi děním na Ukrajině. Pro každého z nás je to nebývalá situace a každý z nás řeší, jak se ní vyrovnat.

Mnozí jste již přemýšleli o příspěvku na různé humanitární účty, předali pomoc v podobě oblečení, léků, hygienických potřeb a spousty dalších věcí, které jsou v této době potřeba. 

Někteří z vás ale možná nevědí, kam se s nabízenou pomocí obrátit. I naše společnost se chce k této situaci postavit čelem. Je třeba si uvědomit, že potřeba pomoci se bude v čase a také dle stavu celého konfliktu dále vyvíjet. Celkově se očekává, že naši pomoc bude potřebovat až 3 miliony osob. 

Proto bychom Vám chtěli nabídnout možnost spojit síly a společně přispět na pomoc obětem konfliktu na Ukrajině prostřednictvím zaměstnanecké sbírky, která vznikla ve spolupráci s neziskovou organizací ADRA. Pro zapojení do sbírky stačí kliknout na uvedený odkaz a přispět libovolnou částkou. Na tomto odkazu můžete i sledovat, jak se nám daří naplňovat tuto společnou sbírku.

Předem Vám všem děkujeme za podporu a přejeme si kvůli všem, aby konflikt skončil co nejdříve a obyvatelé Ukrajiny se mohli v klidu a ve zdraví vrátit do svých domovů a ke svým rodinám.

Oceňujeme Vaši solidaritu a lidskost.

ADRA, o.p.s.
Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už rok trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali více než 120 000 000 Kč (dary prostřednictvím portálu Darujme, jejichž výši vidíte v rámečku, tvoří jen menší část sbírky).

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Většinu našich dodávek tvořily trvanlivé potraviny, ale i nepotravinové zboží, tzv. „non-food items“- například spacáky, ložní prádlo, hygienické potřeby a jiné. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.


VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Lidé na Ukrajině sužuje náročné zimní období, kdy se humanitární situace stává kritickou. Tisíce domů byly válkou zničeny a neposkytují dostatečnou ochranu před mrazem. V důsledku útoků na infrastrukturu země se miliony lidí ocitají bez elektřiny, tedy i světla, vytápění či vody. Na tuto situaci reagujeme tím, že:

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou (nová okna, dveře, topení, střechy, izolace); 
  • zabezpečujeme teplé oblečení, matrace, termo deky, teplé jídlo;
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě;
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky. 
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Ať je brzy konec tomuto šílenství!

Dárce
1 000 Kč

Daruji 1000 Kč na pomoc ukrajinského lidu.

Ladislav Křen
1 000 Kč

Martin Poledna: Sláva Ukrajině...

Martin Poledna
300 Kč

Držte se

Zbyněk Čechura

Odesláno

Oto Seidl
500 Kč

Jsme s Vámi

Jan Šrail
500 Kč

Snad i tato kapka v moři pomůže. Drž se Ukrajino.

Petr Kříž
500 Kč

Snad Vám to pomůže...

Robin Kovář
2 000 Kč

StandWithUkraine

Karlof
5 000 Kč

Ze srdce přeji MÍR lidu Ukrajiny, bůh ochraňuj všechny bytosti.
Děkuji i za tuto možnost pro poskytnutí finanční podpory jako drobné pomoci Ukrajině.

Katerina Vendová
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: SOS ADRA: Pomoc Ukrajině