ŠKODA JS a.s.: Dárcovská výzva pro projekt SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

ŠKODA JS společně pomáhá Ukrajině

vybíráme od 1.3.2022
72 700 Kč
vybráno 73 % z 100 000 Kč

přispělo

74 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V reakci na šokující zprávy o válce na Ukrajině se zaměstnanci ŠKODA JS rozhodli projevit solidaritu s rodinami a občany zasaženými vojenským konfliktem. Připojte se k naší zaměstnanecké sbírce.
Milé kolegyně, milí kolegové,

poslední dny jsme každý z nás zasaženi děním na Ukrajině. Pro každého z nás je to nebývalá situace a každý z nás řeší, jak se ní vyrovnat.

Mnozí jste již přemýšleli o příspěvku na různé humanitární účty, předali pomoc v podobě oblečení, léků, hygienických potřeb a spousty dalších věcí, které jsou v této době potřeba. 

Někteří z vás ale možná nevědí, kam se s nabízenou pomocí obrátit. I naše společnost se chce k této situaci postavit čelem. Je třeba si uvědomit, že potřeba pomoci se bude v čase a také dle stavu celého konfliktu dále vyvíjet. Celkově se očekává, že naši pomoc bude potřebovat až 3 miliony osob. 

Proto bychom Vám chtěli nabídnout možnost spojit síly a společně přispět na pomoc obětem konfliktu na Ukrajině prostřednictvím zaměstnanecké sbírky, která vznikla ve spolupráci s neziskovou organizací ADRA. Pro zapojení do sbírky stačí kliknout na uvedený odkaz a přispět libovolnou částkou. Na tomto odkazu můžete i sledovat, jak se nám daří naplňovat tuto společnou sbírku.

Předem Vám všem děkujeme za podporu a přejeme si kvůli všem, aby konflikt skončil co nejdříve a obyvatelé Ukrajiny se mohli v klidu a ve zdraví vrátit do svých domovů a ke svým rodinám.

Oceňujeme Vaši solidaritu a lidskost.

ADRA, o.p.s.
Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už od února 2022 trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali přes 120 000 000 Kč.

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.

V zimním období se kvůli zničené infrastruktuře miliony lidí ocitly bez elektřiny, přístupu k pitné vodě či možnosti si zatopit. Pomáhali jsme proto s opravami domů (okna, dveře, izolace topení), poskytli jsme generátory a přímotopy či zajišťovali přístup k pitné vodě.

Pomáhali jsme i po protržení Kachovské přehrady. Bezprostředně po katastrofě jsme poskytli humanitární pomoc (pitná voda, trvanlivé potraviny). V oblasti působíme dlouhodobě a zaměřujeme se mimo jiné na obnovu zdrojů pitné vody.VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Konec války je stále v nedohlednu. Proto na Ukrajině působíme i nadále.

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky
  • obnovujeme zničenou infrastrukturu (opravy škol, zdravotnických zařízení atd.)
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Ať je brzy konec tomuto šílenství!

Dárce
1 000 Kč

Daruji 1000 Kč na pomoc ukrajinského lidu.

Ladislav Křen
1 000 Kč

Martin Poledna: Sláva Ukrajině...

Martin Poledna
300 Kč

Držte se

Zbyněk Čechura

Odesláno

Oto Seidl
500 Kč

Jsme s Vámi

Jan Šrail
500 Kč

Snad i tato kapka v moři pomůže. Drž se Ukrajino.

Petr Kříž
500 Kč

Snad Vám to pomůže...

Robin Kovář
2 000 Kč

StandWithUkraine

Karlof
5 000 Kč

Ze srdce přeji MÍR lidu Ukrajiny, bůh ochraňuj všechny bytosti.
Děkuji i za tuto možnost pro poskytnutí finanční podpory jako drobné pomoci Ukrajině.

Katerina Vendová
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: SOS ADRA: Pomoc Ukrajině