ADRA, o.p.s.


Humanitární pomoc Pomoc Ukrajině

SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Reagujeme na stále se měnící situaci. V tuto chvíli naše pomoc směřuje do oblastí zaplavených Kachovskou přehradou, kde pomáháme zajistit dodávky pitné vody a dopravu do místa neštěstí.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už více než rok trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali přes 120 000 000 Kč.

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.

V zimním období se kvůli zničené infrastruktuře miliony lidí ocitli bez elektřiny, přístupu k pitné vodě či možnosti si zatopit. Pomáhali jsme proto s opravami domů (okna, dveře, izolace topení), poskytli jsme generátory a přímotopy či zajišťovali přístup k pitné vodě.VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Konec války je stále v nedohlednu. Proto na Ukrajině působíme i nadále.

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky
  • obnovujeme zničenou infrastrukturu (opravy škol, zdravotnických zařízení atd.)
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (30)

Za svobodu

Martina Sauerová
2 000 Kč

💔🇺🇦🙏🏻

Dárce
1 000 Kč

Sílu a naději Ukrajině, budeme pomáhat!

Kamila Tomášová
5 000 Kč

Až uslyšíte válečný ryk a zvěsti o válkách, nelekejte se! Musí to být, ale to ještě nebude konec. (Bible – Markovo evangelium, 13. kapitola, 7. verš)

Dárce

Myslíme na vás všechny, je nám to moc líto, je to šílené :-(

Alice

snad to pomůže

Dárce
2 000 Kč

Jsme s Tebou, Ukrajino!

Helena Kynclová

:-(

Dárce
5 000 Kč

Myslím na vás, Ukrajino!

Lenka Peřinová

Ukrajino, drž se! Putin je svině.

Hynek Procházka
1 000 Kč