Chráníme mořské želvy z.s.


Životní prostředí Zvířata

Chráníme mořské želvy

Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Jejich populace za posledních 70 let na některých místech klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených karet pravých, ale také karet zelenavých a karet obrovských. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme i jinde ve světě. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech, jak jim můžeme pomoci.

Chráníme mořské želvy

Pomozte nám chránit želvy i Vy. Děkujeme. www.morskezelvy.cz
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených druhů karet. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. 


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pro lepší budoucnost 🐢

Monika Kalvodová
50 Kč

děkuji za Vaši práci, jste úžasní :)

Jarka
500 Kč

Super práce!

Zdeněk Sojma
1 500 Kč

Milujeme želvičky a pomáháme rádi už 5. rokem. :) #life4turtle #koralkyspribehem

Gabriela Szabó
500 Kč

Díky za vaši pomoc želvičkám! Sama mám doma už 18 let suchozemskou želvičku Žofinku :) A třeba vám jednou se záchranou mořských želv pomůžu přímo na místě.

Magdaléna Hrabětová
2 000 Kč

Dobry den, miluju želvy včera mi zemřela želvička . Bylo jí 20 let tak jsem se rozhodl na její čest vás dlouhodobě sponzorovat.

Josef Matějka
100 Kč

2. příspěvěk na želvičky :)

Michal Komarek
500 Kč

Každá koruna se počítá, snad ta stovka aspoň trošku pomůže. Všechen obdiv vaší úžasné práci a držím palce, abyste všichni vytrvali! <3

Miroslava Strašilová
200 Kč

Držím vám ve vaši náročné snaze palce, rád jsem na ni přispěl, jen mne mrzí, že není možno zakoupit např. trička s motivy vašeho loga, jejichž nošením by člověk dál najevo svůj postoj - sympatizanta s vaší činností. Nebo se pletu ?

Pít - Ostrava

Ať nějaká ta korunka poslouží 😉 Moc Vám všem realizátorům fandím a děkuji za to, že jste ❤️

Lenka Coufalová
500 Kč