Anna Myšková: Dárcovská výzva pro projekt Chráníme mořské želvy

Narozeninová sbírka pro želvy

vybíráme od 2.10.2019
2 650 Kč
vybráno 53 % z 5 000 Kč

přispělo

10 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj rodino, kamarádi a známí. Bude mi 25 a na oslavu bych od Vás chtěla dobrý skutek. Chtěla bych vybrat 5000Kč pro Chráníme mořské želvy. Není to nějak velká částka, ale jim to hodně pomůže. 
Proto prosím i o maličký příspěvek. Každá kačka je dobrá, tak prosím i o 100Kč. Odpusťte si jeden drink a darujte společně se mnou. Je to do Indonésie a moje srdcovka. Kdyby někoho zajímalo víc, na co chci vlastně přispět, tady je video od ČT:
https://youtu.be/PN24_hIMlsI

Tenhle projekt vede holka z Česka, Hanka. Podle mého hrozně inspirativní. Takže vážně ocením, když společně přispějeme na dobrou věc.
Díky moc všem.
Chráníme mořské želvy z.s.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Jejich populace za posledních 70 let na některých místech klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených karet pravých, ale také karet zelenavých a karet obrovských. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme i jinde ve světě. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech, jak jim můžeme pomoci.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených druhů karet. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. 


Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Chráníme mořské želvy z.s., projekt: Chráníme mořské želvy