Hana Svobodová: Dárcovská výzva pro projekt Chráníme mořské želvy

Solarni panely na ostrov Mataha

vybíráme od 22.10.2019
30 500 Kč
vybráno 102 % z 30 000 Kč

přispělo

30 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ochranari za poslednich 5 let zachranili vice nez 2 200 000 zelv, ziji ale na ostrovech bez elektriny a vysilacka ani lednice nefunguje.pomozme to zmenit! Solarni panely jsou cesta - i mala castka pomuze.dekujeme!
Dva roky doufani a je to tady! Skola potapeni Nemo diving darovala 30 000kc na koupi solarnich panelu na ostrov Bilang-bilangan.Vysilacka i lednice bude fungovat 24h denne,ochranari si dobiji celovky kdykoli. Neustale rozbity generator vyustil v lepsi podminky pro ochranare a bezpecnejsi ziti na ostrove,coz zajisti lepsi ochranu morskych zelv! Nahlasit zlodeje vajec i lov ryb dynamitem policii bude mozne okamzite! Za kvalitativni zmenu programu na ochranu morskych zelv jsme ohromne vdecni! Ochranari z Bilang-bilanganu dekuji skole potapeni Nemo diving! Ochranari z Matahy ale zarli :( Slozime se i na solarni panely pro ne? Diky moc za jakoukoli pomoc a sireni! 
Chráníme mořské želvy z.s.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Jejich populace za posledních 70 let na některých místech klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených karet pravých, ale také karet zelenavých a karet obrovských. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme i jinde ve světě. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech, jak jim můžeme pomoci.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených druhů karet. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. 


Jako dobry andel presne vite komu pomahate...

Adela Prikrylova
12 600 Kč

dostali se nám až pod krunýř :) tak ať si na ně posvítíme

Milada Kostelníková
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Chráníme mořské želvy z.s., projekt: Chráníme mořské želvy