Hana Svobodová: Dárcovská výzva pro projekt Chráníme mořské želvy

Solarni panely na ostrov Mataha

vybíráme od 22.10.2019
30 500 Kč
vybráno 102 % z 30 000 Kč

přispělo

30 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Ochranari za poslednich 5 let zachranili vice nez 2 200 000 zelv, ziji ale na ostrovech bez elektriny a vysilacka ani lednice nefunguje.pomozme to zmenit! Solarni panely jsou cesta - i mala castka pomuze.dekujeme!
Dva roky doufani a je to tady! Skola potapeni Nemo diving darovala 30 000kc na koupi solarnich panelu na ostrov Bilang-bilangan.Vysilacka i lednice bude fungovat 24h denne,ochranari si dobiji celovky kdykoli. Neustale rozbity generator vyustil v lepsi podminky pro ochranare a bezpecnejsi ziti na ostrove,coz zajisti lepsi ochranu morskych zelv! Nahlasit zlodeje vajec i lov ryb dynamitem policii bude mozne okamzite! Za kvalitativni zmenu programu na ochranu morskych zelv jsme ohromne vdecni! Ochranari z Bilang-bilanganu dekuji skole potapeni Nemo diving! Ochranari z Matahy ale zarli :( Slozime se i na solarni panely pro ne? Diky moc za jakoukoli pomoc a sireni! 
Chráníme mořské želvy z.s.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Oblast Berau na severovýchodním Borneu je 8. největším líhništěm karet obrovských na světě. Jejich populace tu ale za posledních 70 let klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. Úzce spolupracujeme s místní organizací Konservasi Biota Laut Berau, jejíž činnost vedeme a financujeme. Hlídáme pláže na 3 ostrovech před pytláky, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme v mnoha oblastech Indonésie, na Srí Lance i jinde ve světě. Tvoříme příručku o tom, jak chránit želvy efektivně. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech jak jim můžeme pomoci.
Projekt Chráníme mořské želvy společně s indonéskou ochranářskou organizací Konservasi Biota Laut Berau (Společnost pro ochranu mořského života v Berau / Association for the Protection of the Marine Life in Berau), chrání 3 ostrovy proti zlodějům želvích vajec v oblasti Berau na Borneu. Od října 2017 projekt nemá stálého dlouhodobého partnera a je závislý na darech jednotlivců a firem. Děkujeme moc za podporu. 

Jako dobry andel presne vite komu pomahate...

Adela Prikrylova
12 600 Kč

dostali se nám až pod krunýř :) tak ať si na ně posvítíme

Milada Kostelníková
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Chráníme mořské želvy z.s., projekt: Chráníme mořské želvy