Hana Svobodová: Dárcovská výzva pro projekt Chráníme mořské želvy

Složíme se na pexesa, darujeme vzdělání

vybíráme od 3.5.2019
4 443 Kč
vybráno 100 % z 4 443 Kč

přispělo

16 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Věříme, že velké změny začínají u nejmenších. Vzděláváme děti, aby měly rády přírodu a želvy. Doufáme, že díky vzdělávání lidé pochopí, že želvy jsou krásné a je lepší je zachovat, aby je v moři mohli vidět i naše děti a vnoučata. Je obtížné změnit myšlení dospělých, ale budoucnost patří dětem a ty, doufáme, se budou o své moře starat a vážit si ho. Proto dáváme v projektu velký důraz právě na vzdělávání.
Vytiskli jsme indonéskou a anglickou verzi pexes za 4 443,12 CZK. Ve všech školách, kde učíme, necháváme zdarma učitelům několik indonéských pexes, aby je děti mohly využívat kdykoli. Pexeso o želvách se tedy hraje nejen v šesti vesnicích v oblasti Berau na Borneu, ale také na Bali, Jávě, na Lomboku a na Lembatě. Anglickou verzi využívají děti v Indonésii při učení se anglicky, ale slouží hlavně v dalších zemích, kde konzultujeme ochranu mořských želv. Desítky pexes se tak v létě chystají na Srí Lanku a další do Malajsie a do Vietnamu. Pomozte nám šířit vzdělání, poskládejme se společně na tisk pexes! 
Chráníme mořské želvy z.s.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Jejich populace za posledních 70 let na některých místech klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených karet pravých, ale také karet zelenavých a karet obrovských. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme i jinde ve světě. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech, jak jim můžeme pomoci.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených druhů karet. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. 


Presne jako dobry andel...vite komu pomahate.
Pexeso mate zaplacene cele,zaslala jsem posledni prispevek,aby jste meli pexeso zaplacene.

Adela Prikrylova
150 Kč

Díky za to, co děláte :-)

David Zoubek
200 Kč

Hanicko hodne stesti :) jsi nejlesi❤

Johana Kopinitzova
300 Kč

"Presne jako dobry andel,vite komu pomahate...."

Adela Prikrylova
50 Kč

Hani, držím palce, ať se peníze vyberou a posílám za to modlitby. Eva.

Eva Marie Šámalová
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Chráníme mořské želvy z.s., projekt: Chráníme mořské želvy