Hana Svobodová: Dárcovská výzva pro projekt Chráníme mořské želvy

Složíme se na pexesa, darujeme vzdělání

vybíráme od 3.5.2019
4 443 Kč
vybráno 100 % z 4 443 Kč

přispělo

16 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Věříme, že velké změny začínají u nejmenších. Vzděláváme děti, aby měly rády přírodu a želvy. Doufáme, že díky vzdělávání lidé pochopí, že želvy jsou krásné a je lepší je zachovat, aby je v moři mohli vidět i naše děti a vnoučata. Je obtížné změnit myšlení dospělých, ale budoucnost patří dětem a ty, doufáme, se budou o své moře starat a vážit si ho. Proto dáváme v projektu velký důraz právě na vzdělávání.
Vytiskli jsme indonéskou a anglickou verzi pexes za 4 443,12 CZK. Ve všech školách, kde učíme, necháváme zdarma učitelům několik indonéských pexes, aby je děti mohly využívat kdykoli. Pexeso o želvách se tedy hraje nejen v šesti vesnicích v oblasti Berau na Borneu, ale také na Bali, Jávě, na Lomboku a na Lembatě. Anglickou verzi využívají děti v Indonésii při učení se anglicky, ale slouží hlavně v dalších zemích, kde konzultujeme ochranu mořských želv. Desítky pexes se tak v létě chystají na Srí Lanku a další do Malajsie a do Vietnamu. Pomozte nám šířit vzdělání, poskládejme se společně na tisk pexes! 
Chráníme mořské želvy z.s.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Oblast Berau na severovýchodním Borneu je 8. největším líhništěm karet obrovských na světě. Jejich populace tu ale za posledních 70 let klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. Úzce spolupracujeme s místní organizací Konservasi Biota Laut Berau, jejíž činnost vedeme a financujeme. Hlídáme pláže na 3 ostrovech před pytláky, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme v mnoha oblastech Indonésie, na Srí Lance i jinde ve světě. Tvoříme příručku o tom, jak chránit želvy efektivně. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech jak jim můžeme pomoci.
Projekt Chráníme mořské želvy společně s indonéskou ochranářskou organizací Konservasi Biota Laut Berau (Společnost pro ochranu mořského života v Berau / Association for the Protection of the Marine Life in Berau), chrání 3 ostrovy proti zlodějům želvích vajec v oblasti Berau na Borneu. Od října 2017 projekt nemá stálého dlouhodobého partnera a je závislý na darech jednotlivců a firem. Děkujeme moc za podporu. 

Presne jako dobry andel...vite komu pomahate.
Pexeso mate zaplacene cele,zaslala jsem posledni prispevek,aby jste meli pexeso zaplacene.
Adela Prikrylova
150 Kč
Díky za to, co děláte :-)
David Zoubek
200 Kč
Hanicko hodne stesti :) jsi nejlesi❤
Johana Kopinitzova
300 Kč
"Presne jako dobry andel,vite komu pomahate...."
Adela Prikrylova
50 Kč
Hani, držím palce, ať se peníze vyberou a posílám za to modlitby. Eva.
Eva Šámalová
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Chráníme mořské želvy z.s., projekt: Chráníme mořské želvy