Hana Svobodová: Dárcovská výzva pro projekt Chráníme mořské želvy

Lednice pro ochranáře

vybíráme od 16.1.2020
11 450 Kč
vybráno 115 % z 10 000 Kč

přispělo

16 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Přesně za měsíc mám narozeniny. V té době budu v Indonésii. Největší radost by mi udělalo, kdybych na každý z ostrovů mohla koupit novou lednici. 
Obě původní lednice se rozbily kvůli nestabilnímu proudu, byly už i dost staré ale skomírající generátory jim nepomohly.. Problém s elektřinou jsme vyřešili, na podzim se podařilo na oba ostrovy koupit solární panely, tak teď ještě lednice. Pomůžete? Každá koruna se počítá! A lednice jsou víc než potřeba. Jídlo na ostrovy dovážíme jednou za 10 dní a zelenina bez lednice moc dlouho nevydrží..Třicet stupňů neprosívá ani k obědu chyceným rybám..
Takže moc díky za pomoc i za dárek, takhle totiž uděláme společně radost mnohem více lidem..DĚKUJEME!!!
P.S.: A kdybyste doma náhodou měli voděodolnou čelovku i s červeným světlem nejlépe petzl nebo hamaku, kterou už nepotřebujete, ochranáři by byli nadšení..
Chráníme mořské želvy z.s.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Jejich populace za posledních 70 let na některých místech klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených karet pravých, ale také karet zelenavých a karet obrovských. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme i jinde ve světě. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech, jak jim můžeme pomoci.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených druhů karet. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. 


Malý dar od nás :-) Katka Šponarová

Prvnipomocpsa.cz
1 000 Kč

Všechno nejlepší holky, všechno nejlepší kluci. Ať se Vám i projektu daří. A lednice dlouho slouží 😉

Tereza Brokešová

Hani vše nejlepší a ať se daří :) :*

Sylvie Pavlíčková
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Chráníme mořské želvy z.s., projekt: Chráníme mořské želvy