Iva Maskova: Dárcovská výzva pro projekt Chráníme mořské želvy

Dárek Ivě a Lukášovi k letošním narozeninám

vybíráme od 7.5.2019
200 Kč
vybráno 2 % z 10 000 Kč

přispěl

1 člověk
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Letošní narozeniny opět brzy oslavíme, ale žádné materiální dary nechceme! Máme touhu pomáhat a přijmout Ježíše Krista do svého života. Po letosni nadherne dovolene na Kanarskych ostrovech, kde jsme kazdy den na plazi vysbirali spolecne s detmi dva kyble odpadku, citim nutnost ochranit prirodni bohatstvi pro dalsi generaci. Tato organizace chrani primo oblast Berau v Indonesii, kde kladou vejce vsechny morske zelvy vcetne ohrozene karety prave. Hanka dava penize rovnou mistnim rangerum, kteri krome premistovani zelvych vajec do bezpeci pred pytlaky denne obchazi ostrovy a sbiraji na nich odpadky, ktere prinese priliv. Dale vzdelava mistni deti o nutnosti ochrany prirody primo v Indonesii, uci mistni tvorit vyrobky z kokosu namisto zelvoviny. Veskere finance jdou z Ceska primo na plat techto indoneskych ochranaru, dalsi fungovani teto organizace je primo zavisle na nasich darech. Verim, ze chrana prirody ma smysl! Navic zelvy od detstvi miluji, proto jim chci pomoci.
Díky všem, kdo se rozhodnete výzvu podpořit libovolnou částkou.
Kdo byste nás chtěli pozvat na pivo, panáka nebo dort, máte jedinečnou možnost tak učinit virtuálně prostřednictvím této výzvy.
Chráníme mořské želvy z.s.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Jejich populace za posledních 70 let na některých místech klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených karet pravých, ale také karet zelenavých a karet obrovských. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme i jinde ve světě. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech, jak jim můžeme pomoci.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených druhů karet. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. 


At je vam vzdalena vsechna tvrdost, zloba, hnev ... Budte k sobe navzajem laskavi, milosrdni, odpoustejte si navzajem, jako i Buh v Kristu odpustil vam. EFESZKYM 4,31-32

Iva Maskova
200 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Chráníme mořské želvy z.s., projekt: Chráníme mořské želvy