Hana Svobodová: Dárcovská výzva pro projekt Chráníme mořské želvy

Dárek k 33. narozeninám Hance i želvám

vybíráme od 8.2.2019
25 813 Kč
vybráno 172 % z 15 000 Kč

přispělo

56 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
16.2. slavím 33. narozeniny a kromě zdraví, klidu, bydlení a času s Vámi mými přáteli si nepřeji nic, všechno mám: skvělou rodinu, přátele, práci a projekt, který mi dává smysl! Nepotřebuji žádné materiální dary. Pokud přesto máte cukání a potřebu mi něco dát, mám pro vás řešení. 
Udělá mi velikou radost, pokud přispějete na plat 3 ochranářů mořských želv na našem projektu v Berau v Indonésii. V Berau chráníme 3 ostrovy proti zlodějům želvích vajec, učíme děti o přírodě i anglicky a pomáháme místním, aby dělali suvenýry z udržitelných materiálů místo z želvoviny. Jeden ochranář zachrání měsíčně okolo 3 000 vajec, které se mohou bezpečně vylíhnout. Trojky se opakuji, snad budou šťastné, mějte se báječné a děkuji moc! 
Chráníme mořské želvy z.s.
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Oblast Berau na severovýchodním Borneu je 8. největším líhništěm karet obrovských na světě. Jejich populace tu ale za posledních 70 let klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. Úzce spolupracujeme s místní organizací Konservasi Biota Laut Berau, jejíž činnost vedeme a financujeme. Hlídáme pláže na 3 ostrovech před pytláky, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme v mnoha oblastech Indonésie, na Srí Lance i jinde ve světě. Tvoříme příručku o tom, jak chránit želvy efektivně. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech jak jim můžeme pomoci.
Projekt Chráníme mořské želvy společně s indonéskou ochranářskou organizací Konservasi Biota Laut Berau (Společnost pro ochranu mořského života v Berau / Association for the Protection of the Marine Life in Berau), chrání 3 ostrovy proti zlodějům želvích vajec v oblasti Berau na Borneu. Od října 2017 projekt nemá stálého dlouhodobého partnera a je závislý na darech jednotlivců a firem. Děkujeme moc za podporu. 

Držím pěsti, ať se dál daří, jak nejlépe to půjde a snad brzy navi, všechny zdravím :)
333 Kč
Držím palce, Hani, děkuju za všechno, co pro želvy děláš a přeju krásné narozeniny. :)
Honza Bareš
333 Kč
Hanko, všechno nejlepší a podařenou misi! :-)
Petr Jonáš
333 Kč
Hance, celému týmu a všem želvičkám hodně zdraví a štěstí.
Iva Čechová
1 500 Kč
Skvělý nápad.Ať přežije co nejvíce želviček :-)
Lenka Jirsáková
333 Kč
Tak dorovnáno do 15 000 Kč, všechno nejlepší Hanko! 🐢❤️
Aneta Dyxová
308 Kč
Držím palce :-)
Tomáš Dejmek
333 Kč
Všechno NEJ a hodně štěstí Vám i želvičkám! <3
Daniela Cizkova
333 Kč
Haní vše nejlepší :)
Sylvie Mynarikova
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Chráníme mořské želvy z.s., projekt: Chráníme mořské želvy