Chráníme mořské želvy z.s.


Životní prostředí Zvířata

Chráníme mořské želvy

Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Jejich populace za posledních 70 let na některých místech klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených karet pravých, ale také karet zelenavých a karet obrovských. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme i jinde ve světě. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech, jak jim můžeme pomoci.

Chráníme mořské želvy

Pomozte nám chránit želvy i Vy. Děkujeme. www.morskezelvy.cz
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených druhů karet. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. 


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hodně vytrvalosti přeji

sonihe

velice dobrá práce a doufám že nadále budou úspěsný a přeji jen to nejlepši a Boží ohranu.

TPCZ s.r.o. Valkema
5 000 Kč

Máme radost že jsme zachránily želvičku ☺️.

Yvona Kabešová
50 Kč

Drzte se. Delate nadhernou a smysluplnou vec. J + D + M

Martin Duchac
5 000 Kč

..až ulovíme poslední rybu a pokácíme poslední strom,poznáme,že peněz se nenajíme...

Hanka Pospíšilová
1 500 Kč

Pro želvičky.

Lenka Králová
500 Kč

Jsem ráda, že mohu přispět a pomoci tak chránit tyto úžasné zvířátka, kterými mořské želvy jsou - posly bohů. Se svým projektem www.koralkyspribehem.cz také nadále přispívám na pomoc při ochraně želviček a oceánu. Moc vám fandím a jsem s Vámi. :) Děkuji, že toto děláte.

Gabriela Szabó
500 Kč

Snad částka alespoň trochu pomůže!

David Jiřička
300 Kč

Viděla jsem právě pořad v televizi. Polovinu z něj jsem probrečela. Hano, jste úžasná, obdivuji Vás, držím moc palce, aby se projektu dařilo dál. Budu šířit info dál. Pozdravy z Česka posílá Iveta 🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢

Iveta Nevrlková

Je to ode mne mala castka, ale rozhodne ne posledni.. po tom, co jsem dneska videla kousek dokumentu v televizi a objevila se ta nejhorsi cast o zelvovine.. nemela jsem ani tuseni, ze se tohle deje. Sama mam doma zelvicku, sice suchozemskou, ale to je uplne jedno.. jak nekdo muze neco takovyho delat?! Brecim jeste ted a jsem totalne znechucena z brutality tech monster, jinak jim rikat nejde. No, doufam, ze aspon trosku pomuzu, protoze ta bezmoc je nejhorsi.

Lucie Rosičová
100 Kč