ADRA, o.p.s.


TORNÁDO Humanitární pomoc

Tornádo v ČR: Okamžitá pomoc při mimořádných událostech

POMOC OBLASTEM JIŽNÍ MORAVY ZASAŽENÝM TORNÁDEM! Stačilo pár minut a lidé přišli téměř o vše. Situace v obcích zasažených tornádem si žádá rychlé řešení, i proto ADRA krátce po události vypsala veřejnou sbírku. Finanční pomoc byla prioritně zaměřená na přímou pomoc zasaženým obyvatelům. Děkujeme, že jste pomáháli s námi.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM TORNÁDEM

Děkujeme, že jste pomáhali s námi. Společně jsme vybrali více než 70 milionů Kč a pomohli 250 domácnostem v Moravské Nové Vsi. Vašimi finančními dary jste přispěli nejen na zajištění základních potřeb obyvatel postižených tornádem vč. psychosociální podpory, ale také na materiál i koordinaci stovek dobrovolníků a řemeslníků.
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
POMOC OBLASTEM JIŽNÍ MORAVY ZASAŽENÝM TORNÁDEM

Stačilo pár minut a lidé přišli téměř o vše. Situace v obcích zasažených tornádem si žádala rychlé řešení.

Několik mrtvých, stovky zraněných lidí a další stovky obyvatel několika obcí na Břeclavsku a Hodonínsku bez domova. „Až svítání odkrylo skutečné dopady ničivého tornáda. Ulice jsou naprostým dílem zkázy, některé ulice nebo části obcí bude potřeba znovu postavit. Tato událost je výjimečná svým rozsahem,“ popsal situaci Josef Koláček, vedoucí koordinátor pro mimořádné události humanitární organizace ADRA. Poničeno bylo okolo 1 200 domů.

ADRA se podílela na mapování škod po ničivém tornádu a koordinovala pomoc spolu s dalšími organizacemi i složkami IZS při krizovém štábu Jihomoravského kraje. Výtěžek z veřejné sbírky byl prioritně zaměřený na přímou pomoc zasaženým obyvatelům.

Děkujeme za Vaši solidaritu. Děkujeme, že jste pomáhali s námi.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Spolu s partnerem Rohitem děkujeme organizaci Adra za vytvoření této pomáhající platformy a ze srdce přejeme všem postiženým mnoho sil při řešení důsledků tornáda.

Libor Štichauer

Je mi moc líto, co vám tornádo způsobilo. Často si vzpomenu tam na vás v poničených obcích, jak to zvládáte. Myslím hlavně psychicky. Obdivuji vás, držím palce, ať to s pomocí druhých lidí zvládáte a zvládnete. Věřím, že ve vaši bolavé duši zase zasvítí slunce a nabije je vás tolik potřebnou životní energií. Moc vám to přeji. Dana Novotná z Chotěbořska

Dana Novotná
3 000 Kč

Dárce

Hodně sil vám přeji.

David Grunbaum
1 000 Kč

Přeji hodně sil...

Petr Tlamicha
4 000 Kč

Jsme s vámi! Přejeme spoust sil, pevného zdraví ( duševního i fyzického) a věříme, že vše bude brzy v nejlepším pořádku.

ProQuip

Přejeme všem postiženým brzké zvládnutí následků této přírodní katastrofy a myslíme na ně.

Břetislav Schuster

Hodne síly,přeji na zvládnutí těchto těžkých chvíl💕💗💓💕

Petra Šilhavá
1 000 Kč

všem postiženým tornádem a všem, kteří pomáhají s odstraňováním následků přeji pevné zdraví, neutuchající optimismus a vytrvalost.

Viktor Grban
716 Kč

Díky za možnost vykonat alespoň trochu dobrého, neboť vím, že to od Pána našeho pochází

Jiří Miler
500 Kč