Sbírka Balíkdozahraničí.cz na pomoc dobrovolíkům

vybíráme od 31.3.2020
6 000 Kč
vybráno 2 % z 250 000 Kč

přispěli

3 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

"Současná krizová situace, související s onemocněním COVID-19, nám není lhostejná. Proto jsme se my v Balíkdozahraničí.cz rozhodli, že se zapojíme do pomoci a společně s humanitární organizací ADRA, která pomáhá seniorům a jiným lidem v izolaci, podpoříme ty, co nás teď opravdu potřebují. Do sbírky jsme se jako základní vklad rozhodli darovat 20 000 Kč a věříme, že společnými silami tato částka vyroste a zajistíme důležité ochranné pomůcky jak obětavým dobrovolníkům, tak jejich klientům. Děkujeme, že s námi pomáháte!"


Kam okamžitě putuje každý vložený dar?

- na zakoupení ochranných pomůcek (roušek, rukavic, dezinfekčních gelů) dobrovolníkům a jejich klientům (senioři a osoby v izolaci)
- na zákonné pojištění každého prověřeného dobrovolníka, který s organizací ADRA pomáhá
- na pohonné hmoty
- na koordinaci dobrovolníků.


Proč Balíkdozahraničí.cz podporuje právě tento projekt a kam poputují vybrané prostředky?

- stovky dobrovolníků organizace ADRA pomáhají lidem v nouzi po celé České republice
- peníze ze sbírky odcházejí průběžně a okamžitě pomáhají, bez ohledu na dosažení cílové částky
- všichni dobrovolníci jsou důkladně prověřeni a proškoleni
- humanitární organizace ADRA je největší koordinátor pomoci v ČR při povodních a jiných živelních katastrofách


Děkujeme, že s Balíkdozahraničí.cz pomáháte!

ADRA, o.p.s.
POMOC OBLASTEM JIŽNÍ MORAVY ZASAŽENÝM TORNÁDEM! Stačilo pár minut a lidé přišli téměř o vše. Situace v obcích zasažených tornádem si žádá rychlé řešení, i proto ADRA krátce po události vypsala veřejnou sbírku. Finanční pomoc bude prioritně zaměřená na přímou pomoc zasaženým obyvatelům. Děkujeme, že pomáháte s námi!
POMOC OBLASTEM JIŽNÍ MORAVY ZASAŽENÝM TORNÁDEM!

Stačilo pár minut a lidé přišli téměř o vše. Situace v obcích zasažených tornádem si žádá rychlé řešení. Přispějte prosím i vy!

Několik mrtvých, stovky zraněných lidí a další stovky obyvatel několika obcí na Břeclavsku a Hodonínsku bez domova. „Až svítání odkrylo skutečné dopady ničivého tornáda. Ulice jsou naprostým dílem zkázy, některé ulice nebo části obcí bude potřeba znovu postavit. Tato událost je výjimečná svým rozsahem,“ popisuje situaci Josef Koláček, vedoucí koordinátor pro mimořádné události humanitární organizace ADRA. Poničeno je okolo 1 200 domů.

ADRA se podílí na mapování škod po ničivém tornádu a koordinuje pomoc spolu s dalšími organizacemi i složkami IZS při krizovém štábu Jihomoravského kraje. Výtěžek  z veřejné sbírky bude prioritně zaměřený na přímou pomoc zasaženým obyvatelům.

Děkujeme za Vaši solidaritu. Děkujeme, že pomáháte s námi!
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: Tornádo v ČR: Okamžitá pomoc při mimořádných událostech