Sbírka Balíkdozahraničí.cz na pomoc dobrovolíkům

vybíráme od 31.3.2020
6 000 Kč
vybráno 2 % z 250 000 Kč

přispěli

3 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

"Současná krizová situace, související s onemocněním COVID-19, nám není lhostejná. Proto jsme se my v Balíkdozahraničí.cz rozhodli, že se zapojíme do pomoci a společně s humanitární organizací ADRA, která pomáhá seniorům a jiným lidem v izolaci, podpoříme ty, co nás teď opravdu potřebují. Do sbírky jsme se jako základní vklad rozhodli darovat 20 000 Kč a věříme, že společnými silami tato částka vyroste a zajistíme důležité ochranné pomůcky jak obětavým dobrovolníkům, tak jejich klientům. Děkujeme, že s námi pomáháte!"


Kam okamžitě putuje každý vložený dar?

- na zakoupení ochranných pomůcek (roušek, rukavic, dezinfekčních gelů) dobrovolníkům a jejich klientům (senioři a osoby v izolaci)
- na zákonné pojištění každého prověřeného dobrovolníka, který s organizací ADRA pomáhá
- na pohonné hmoty
- na koordinaci dobrovolníků.


Proč Balíkdozahraničí.cz podporuje právě tento projekt a kam poputují vybrané prostředky?

- stovky dobrovolníků organizace ADRA pomáhají lidem v nouzi po celé České republice
- peníze ze sbírky odcházejí průběžně a okamžitě pomáhají, bez ohledu na dosažení cílové částky
- všichni dobrovolníci jsou důkladně prověřeni a proškoleni
- humanitární organizace ADRA je největší koordinátor pomoci v ČR při povodních a jiných živelních katastrofách


Děkujeme, že s Balíkdozahraničí.cz pomáháte!

ADRA, o.p.s.
Humanitární organizace ADRA se rozhodla pomoci nejohroženějším skupinám obyvatel v souvislosti s šířením koronaviru a onemocněním COVID-19 a zmobilizovala své dobrovolníky, kteří pomáhají s donáškou nákupů seniorům a lidem, kteří se ocitli v izolaci. Prostředky z veřejné sbírky půjdou na výrobu a zakoupení ochranných roušek, dezinfekčních přípravků, gelů a rukavic pro dobrovolníky, rovněž se použijí na náklady na pohonné hmoty a na koordinaci dobrovolnické činnosti.
Dobrovolnická služba funguje přes síť dobrovolnických center, kterých má v současné době organizace ADRA po celé republice patnáct. V současnosti se do pomoci zapojila centra v největších krajských městech ‒ Praze, Brně, Ostravě, Český Budějovicích, Plzni, Zlíně a Liberci ‒ ale i ve Frýdku-Místku, Havířově, Valašském Meziříčí, Znojmě, Břeclavi, Příbrami, České Lípě a Klatovech. Všichni dobrovolníci jsou pečlivě vybráni, pojištěni a proškoleni tak, aby se minimalizovalo riziko přenosu nákazy. 

„Aktivně komunikujeme se zástupci místních samospráv na lokálních úrovních,  se starosty či s vedoucími sociálních odborů a sociálních služeb, s cílem vytipovat potřebné osoby. Naše role v celém procesu pak spočívá v tom, že na základě vzniklé poptávky propojíme našeho dobrovolníka s konkrétním seniorem, který má o donášku zájem,“ popisuje organizaci celé činnosti koordinátorka dobrovolníků Dagmar Hoferková.

Více informací najdete na www.adra.cz/dobrovolnictvi.