Nevypusť Duši, z. s.


Zdraví AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Podpořte nás

V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už 4 roky ukazujeme, jak na to. 💜 Našich workshopů a přednášek se zúčastnilo už přes 2 500 studentů a více než 3 000 dospělých. Nastalá situace nám brání v tom, abychom o duševním zdraví mluvili tak, jako doposud. Dodržujeme opatření, která nás chrání, proto se nemohou konat naše workshopy, přednášky a kurzy pro žáky, učitele, veřejnost a firmy. Ty nám přináší prostředky nutné k provozu. Přispějte na naše aktivity - vaše podpora nám pomůže přečkat ty nejhorší časy.

Nevypouštím duši

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Jak se můžete zapojit? 

Jsme rádi za jakoukoliv částku. Díky ní budeme moci: 

  • pořádat online workshopy nebo semináře o duševním zdraví a péči o něj - v této době je to potřeba ještě víc než kdy předtím;
  • aktualizovat seznam všech kontaktů na psychosociální pomoc v nastalé situaci - ten je už nyní volně dostupný na Facebooku;
  • být k dispozici všem s dotazy, co dělat v krizových situacích, na jakou službu se obrátit a co od ní očekávat;
  • tvořit informační materiály, které jsou zdarma ke stažení na našich sociálních sítích nebo webu;
  • vytvářet články založené na ověřených a odborných zdrojích - mnoho z nich najdete už teď na našem webu;
  • připravovat veškerý program na období, kdy omezení skončí;
  • dát dohromady manuály a podklady pro školáky a učitele, až se navrátí do tříd - právě škola je totiž místem, kde by se o duševním zdraví mělo mluvit a pečovat o něj. 
Jaké materiály jsme pro vás už například v posledních dnech připravili?


Kdo je vlastně Nevypusť duši?

Tým Nevypusť duši, to je přes 70 lidí z celé ČR. Tvoří ho mladí psychologové, lékaři, sociální pracovníci i studenti těchto oborů. Mnozí z nich jsou mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří svůj příběh sdílí na našich přednáškách a wokshopech dál. Ukazujeme, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. Přinášíme prevenci středoškolákům a učitelům druhého stupně ZŠ a SŠ, ale také široké veřejnosti a do firem. O duševním zdraví se mluví méně než o tom fyzickém, a to měníme. Duševní zdraví je totiž taky zdraví.Abyste o nic nepřišli..

Všechny materiály a infografiky o duševním zdraví sdílíme na našem Facebooku nebo Instagramu. Na těchto sociálních sítích se také dozvíte, co plánujeme a kde nás můžete potkat. Všechny tyto informace a mnohem víc najdete i na našem webu.
Víte o někom, u koho bychom mohli mít workshop nebo přednášku o duševním zdraví? Dejte vědět naší projektové manažerce Ivě na iva@nevypustdusi.cz.  

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přispěno v rámci http://www.bedna.org/2020

Jiri Slaby
500 Kč

Děláte skvělou práci. držím palce

Martina Jaňurová
500 Kč

Díky za to, co děláte – přeji v tom hodně duševní pohody i vám!

Tomáš Čakloš

Fandím vašemu projektu, je to práce, která má smysl a zaslouží si podporu. Děkuji a ať se daří!

Petr Simonides
1 000 Kč

Vážím si vaší práce.

Dárce

Vaše práce je skvělá a i díky Vám se více mluví o psychických problémech. Je to dobře, jelikož takových lidí přibývá. A díky takovým jako jste Vy si mohou informace najít jednodušeji a rychleji a to je může zas rychleji vrátit do života. Takže Vám děkuji!

Jára
1 000 Kč

Díky za vaše aktivity a přeji, ať se vám i nadále daří!

Michaela Petřkovská

Moc vám fandím!

Jana Kontrová
130 Kč

Držte se. Myslím na Vás!:)

Chadi Moussawi
500 Kč

Skvělá a užitečná práce, jen tak dál!

Jaromír Beránek
1 000 Kč