Nevypusť Duši, z. s.


Vzdělávání a výzkum Zdraví

Nevypusť duši

V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už čtyři roky ukazujeme, jak na to. 💜 Našich workshopů a přednášek se zúčastnilo už přes 2 000 středoškoláků a více než 3 000 dospělých. Podpořte nás a my budeme o duševním zdraví mluvit na dalších desítkách škol.

Nevypouštím duši

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Jsme Nevypusť duši, tým mladých psychologů, lékářů, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň mají někteří z nás osobní zkušenost s duševním onemocněním v mladém věku.

Nebojíme se mluvit o duševním zdraví 
a naučíme vás, jak na to.


"Neřeš blbosti!" "Z toho se vyspíš." - i s takovými radami se můžete setkat ve chvíli, kdy vám není psychicky dobře.
V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a přinášíme prevenci nejen do českých škol. Přes 2 000 středoškoláků. Přes 3 000 dospělých. Ve 12 krajích ČR. Proč to děláme? Podle Světové zdravotnické organizace se pětina náctiletých potýká s duševními obtížemi a 75 % chronických duševních onemocnění se poprvé projeví do 24. roku života.

Pomozte nám šířit programy o duševním zdraví mezi další studenty i v roce 2020.
Podpořte unikátní workshop Duševní zdravovědy pro středoškoláky a darujte duševní pohodu. Program je zaměřený na osvětu a prevenci v oblasti duševního zdraví, a toto je zpětná vazba studentů, kteří jím prošli:


Z našich dotazníků také vyplynulo, že až 30 % teenagerů před workshopem nevědělo nebo si nebylo jisto, kam se obrátit v případě duševních obtíží. Po skončení workshopu byly základní kontakty na pomoc známy 93 % studentů. Zároveň víme, že už díky nám minimálně 100 dětí a dospívajících vyhledalo pomoc odborníka.

  • 300 Kč zajistí pětihodinový osvětový, sebepoznávací a preventivní program pro 1 středoškoláka.
  • 1 500 Kč umožní 5 hodin duševní zdravovědy 5 žákům.
  • 9 000 Kč pokryje 5 hodin osvěty v celé jedné třídě se 2 lektory nebo lektorkami.
Vaše příspěvky nám umožní vyškolit lektory, dopravit je do škol a vytisknout třeba kartičky první pomoci nebo manuály pro učitele, které radí, jak vést podpůrný rozhovor s žákem s duševními obtížemi. Našim lektorům a koordinátorům můžeme díky vaší pomoci zajistit i odbornou supervizi, aby sami nevypustili duši a mohli se i nadále zlepšovat v tom, co dělají tak dobře a celou svou duší. Umožníte nám se dále profesionalizovat a vyvíjet nové programy o duševním zdraví pro ještě více lidí.www.nevypustdusi.cz | facebook.com/nevypustdusi | @nevypustdusi | #nevypustdusi

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (4)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Skvělá a užitečná práce, jen tak dál!

Jaromír Beránek
1 000 Kč

Děkuji Vám za to, co děláte a že nám, kteří trpíme nějakým druhem psychického onemocnění, pomáháte bořit mýty o tomto tématu.

Eliška

To co děláte, je super! ❤️

Renáta Semerádová

Kdybych mohla, dám více, ale jsem student:/

Pavla Sukupová
50 Kč

Posíláme za Piknikův klub, spolek plný dobrodružství, peníze vybrané na promítáních Zakarpatské 1000.

Vilda posílá pusu Ondrák
2 174 Kč

Držím palce, moc hezký projekt.

Aneta Šinoglová
100 Kč

Vážim si Váš projekt, aktuálne sa snažím pomôcť kamarátke v Mexiku a jej rodine so zvládaním jej depresie, tak som preposlal anglické web zdroje. Pripomenulo mi to, že som chcel o Vašej organizácií rozprávať aj v našej firme, či by sme vás vedeli podporiť viac. Zatiaľ aspoň symbolicky za moju rodinu pravidelný share :) cheers

Martin Truhan
200 Kč

Alespoň drobnější částka, na čokoládu či kafe ! ;) Krásný den z Krnova přeje i váš Pepa !

Josef Hankus
120 Kč

❤️

Pavla Sukupová

Posielam vyzbierané peniaze z oslavy mojich narodenín. Ďakujem, že ste prišli.

Martin Panulin
8 383 Kč