CZ / EN
Lenka Grundmanova: Dárcovská výzva pro projekt Nevypusť duši

Narozeninový fundraiser pro Nevypusť duši

vybíráme od 15.8.2019
45 015 Kč
vybráno 1500 % z 3 000 Kč

přispělo

39 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Při příležitosti svých narozenin bych vás chtěla požádat o příspěvek Nevypusť duši, organizaci, která se zabývá osvětou v oblasti duševního zdraví.
Mám velké štěstí, že životem proplouvám šťastná, zdravá a dělajíc, co mě baví. Snažím se skrz jógu pomáhat dobré věci - a vzhledem k tomu, že mám tento týden narozeniny, chci poprosit o příspěvek ty z vás, kteří si nemohou se mnou přijít zacvičit. Před dvěma lety přišel svět o mého mladšího brášku - pravděpodobně proto, že právě jeho duše nebyla v tomhle světě šťastná a spokojená a on nevěděl, jak s tou temnotou bojovat. Jiné děti, ale už třeba vědět budou - a to díky Nevypusť duši, neziskové organizaci, která se snaží šířit osvětu o duševním zdraví právě mezi dětmi  a mladými dospělými. Pomozte na mé narozeniny, prosím, i vy alespoň malým příspěvkem. Je to téma, které se může týkat kohokoliv z nás.
Nevypusť Duši, z. s.
Iniciativa Nevypusť duši informuje Česko o duševním zdraví. Šíříme fakta, boříme mýty, vzděláváme a pomáháme v oblasti duševního zdraví a psychických onemocnění.
Jsme Nevypusť duši, tým mladých psychologů, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň mají někteří z nás osobní zkušenost s duševním onemocněním v mladém věku.
 
Vedeme úspěšnou kampaň na sociálních sítích, jejímž cílem je zlepšení informovanosti Česka o duševním zdraví. 
Boříme mýty, které často obklopují psychiatrická onemocnění, šíříme fakta a zdůrazňujeme důležitost prevence od útlého věku. 
Sdílíme příběhy a podporujeme včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.
Tvoříme originální infografiky (např. Manuál pro blízké) a překládáme kvalitní zahraniční materiály.
 
Pronikli jsme i do offline světa – vyvinuli jsme unikátní workshop duševní zdravovědy pro studenty středních škol, zaměřený na osvětu a prevenci v oblasti duševního zdraví. Máme za sebou pilotní a post-pilotní fázi a plánujeme rozšíření tohoto programu do škol po celé republice. Trénujeme nové lektory a připravujeme i pásmo pro základní školy a učitele.
 
Vaše příspěvky pomohou například k tomu, abychom vyškolili lektory, dopravili je do škol a vytiskli třeba kartičky první pomoci nebo manuály pro blízké. Našim lektorům a koordinátorům můžeme díky vaší pomoci zajistit i odbornou supervizi, aby sami nevypustili duši a mohli se i nadále zlepšovat v tom, co dělají tak dobře a celou svou duší. Umožníte nám se více profesionalizovat a vyvíjet třeba právě workshopy pro učitele a mladší děti.

Z naší tvorby


Vsecko nejlepsi!
Pastrychef z Italie
2 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Nevypusť duši