CZ / EN
Lenka Grundmanova: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte nás

Narozeninový fundraiser pro Nevypusť duši

vybíráme od 17.8.2021
41 047 Kč
vybráno 410 % z 10 000 Kč

přispělo

35 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Při příležitosti svých narozenin bych vás chtěla požádat o příspěvek Nevypusť duši, organizaci, která se zabývá osvětou v oblasti duševního zdraví.
Před dvěma lety jsem uspořádala narozeninový fundraiser a z původního cíle vybrat 3 tis. Kč se vybralo 45 tis. korun. Letos vykopávám na deseti tisících a budeme vděčni za každou korunu. Téma duševního zdraví se za poslední roky stalo ještě aktuálnějším, korporátní sponzoři ale spíše mizí než přicházejí, a proto prosím o příspěvek vás - je to dárek k mým už pětatřicátým narozeninám!
* * *

Mám velké štěstí, že životem proplouvám šťastná, zdravá a dělajíc, co mě baví.  Před několika lety přišel svět o mého mladšího brášku - pravděpodobně proto, že právě jeho duše nebyla v tomhle světě šťastná a spokojená a on nevěděl, jak s tou temnotou bojovat. Jiné děti ale už třeba vědět budou - a to díky Nevypusť duši, neziskové organizaci, která se snaží šířit osvětu o duševním zdraví právě mezi dětmi a mladými dospělými. Pomozte na mé narozeniny, prosím, i vy alespoň malým příspěvkem. Je to téma, které se může týkat kohokoliv z nás. Na závěr výzvy uspořádám v Praze charitativní hodinu jógy, na kterou jste srdečně zváni!
Nevypusť Duši, z. s.
V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už 5 let ukazujeme, jak na to. 💜 Našich workshopů a přednášek se zúčastnilo už přes 5 700 studentů a více než 5 000 dospělých. Už rok nemůžeme o duševním zdraví mluvit tak, jak jsme byli zvyklí. Pořádáme proto webináře - alternativu k našim workshopům, přednáškám a kurzům pro žáky, učitele, veřejnost a firmy. Ty nám přináší prostředky nutné k provozu. Přispějte na naše aktivity - vaše podpora nám pomůže v těchto programech pokračovat a dostat téma duševního zdraví k mnohem více lidem.

Jak se můžete zapojit? 

Jsme rádi za jakoukoliv částku. Díky ní budeme moci: 

  • pořádat webináře o duševním zdraví a péči o něj pro středoškoláky, učitele nebo veřejnost (a již brzy i prezenční workshopy);
  • aktualizovat seznam všech kontaktů na psychosociální pomoc - ten je už nyní volně dostupný na našem webu;
  • být k dispozici všem s dotazy, co dělat v krizových situacích, na jakou službu se obrátit a co od ní očekávat;
  • tvořit informační materiály, které jsou zdarma ke stažení na našich sociálních sítích nebo webu;
  • vytvářet články založené na ověřených a odborných zdrojích - mnoho z nich najdete už teď na našem webu;
  • vyškolit nové lektory, díky kterým se dostaneme do ještě více tříd po celé ČR - právě škola je totiž místem, kde by se o duševním zdraví mělo mluvit a pečovat o něj. 

Kdo je vlastně Nevypusť duši?

Tým Nevypusť duši, to je přes 70 lidí z celé ČR. Tvoří ho mladí psychologové, lékaři, sociální pracovníci i studenti těchto oborů. Mnozí z nich jsou mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří svůj příběh sdílí na našich přednáškách a wokshopech dál. Ukazujeme, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. Přinášíme prevenci středoškolákům a učitelům druhého stupně ZŠ a SŠ, ale také široké veřejnosti a do firem. O duševním zdraví se mluví méně než o tom fyzickém, a to měníme. Duševní zdraví je totiž taky zdraví.

Abyste o nic nepřišli..

Všechny materiály a infografiky o duševním zdraví sdílíme na našem Facebooku nebo Instagramu. Na těchto sociálních sítích se také dozvíte, co plánujeme a kde nás můžete potkat. Všechny tyto informace a mnohem víc najdete i na našem webu.
Víte o někom, u koho bychom mohli mít workshop nebo přednášku o duševním zdraví? Dejte vědět naší projektové manažerce Ivě na iva@nevypustdusi.cz.  

Všechno nejlepší k narozeninám, Lenko, a díky za možnost přispět na dobrou věc!

Marek Grabmüller
1 000 Kč

Sorry for the delay, happy birthday! Xx Jan & Moeko

Moeko Kunstyr

Super, Leni 👏

Petr Nádvorník
500 Kč

HB🤍

Martina Novopacka
1 500 Kč

Vse nejlepsi k narozeninam. Dekuji za moznost prispet. Doufam ze to nebude potreba….

David Hama
2 000 Kč

Vse nejlepsi k narozeninam Leni! :*

Eva Beyer Blumental
1 000 Kč

Čau Lenko! Všechno nejlepší k narozeninám!!!

Vojtech Mravec

Leni, moc bych si přála, aby tyhle peníze nebyly vůbec potřeba, ale realita je bohužel jiná... Přeju ať se tobě i nadaci daří zachránit co nejvíc duší🤗😇... Díky ❤️

Soňa Němcová
1 000 Kč

Happy bday. Ať se daři a ahoj někdy na joze

Barbora Pavlu
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Podpořte nás