Jakub Kaprel: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte nás

Dárcovská výzva pro Nevypusť duši

vybíráme od 6.5.2020
12 600 Kč
vybráno 50 % z 25 000 Kč

zbývá

8 dní

přispělo

5 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Dobrý den / Ahoj
V dněšní době je normální, pokud někoho něco fyzicky bolí například rameno,ruka,noha nebo třeba zub zajít si k lékaři. Zatím co, když někoho bolí a trápí něco tam uvnitř v duši a mysli, trpí psychickými problémy, pocitem méněcnosti, nízkým seběvědomím, nebo se člověk bojí být prostě sám sebou, aby ho přijala společnost,  tak se o tom nemluví, protože je to společenské tabu. Lidé se stýdí o tom mluvit a bojí se svěřit, aby se jim okolí nesmálo.Lidé se stydí vyhledat odbornou pomoc.("okolí by je mělo přece za blázny"). Každý si v životě prošel nějakým traumatem ať už v detství nebo dospělosti a svým způsobem se to na něm podepsalo.
Nebojme se vyhledat odbornou pomoc, nebojme se být sami sebou,takový jací jsme, neusilujme pořád o uznání společnosti a okolí, pěstujme sebelásku a sebehodnotu v sobě, okolí ani materiální věci nám pocit štěstí nedodají. Pocit štěstí vychází pouze a pouze zevnitř, ze zdravé duše, nikoliv z okolí.
Podpořte prosím, spolu semnou tento projekt, který boří zažitý mýtus, že duševní zdraví není tak důležité jako fyzické.
od srdce Jakub

 Nevypusť Duši je nezisková organizace, jejímž cílem je zlepšit informovanost Česka v oblasti duševního zdraví. Našimi aktivitami se chceme podílet na snížení stigmatu okolo psychiatrických onemocnění a zasadit se o to, aby se o duševním zdraví mluvilo se stejnou důležitostí jako o zdraví fyzickém. V rámci našeho hlavního projektu, Duševní zdravověda pro teenagery, organizujeme osvětové programy na středních školách. Při těchto interaktivních workshopech probíráme mimo jiné i důležitost prevence – duševní hygienu a zvládání stresu. Nezapomínáme však ani na dospělé – nabízíme workshopy pro zaměstnance zaměřené na všeobecnou osvětu o duševním zdraví a na prevenci a pomoc při nejčastějších psychických obtížích. Dáváme hlas psychiatrickým pacientům, umožňujeme jim vyprávět jejich příběhy a tím inspirovat a dodávat odvahu ostatním. Šíříme fakta, boříme mýty, vzděláváme a pomáháme. 
Nevypusť Duši, z. s.
V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už 4 roky ukazujeme, jak na to. 💜 Našich workshopů a přednášek se zúčastnilo už přes 2 500 studentů a více než 3 000 dospělých. Nastalá situace nám brání v tom, abychom o duševním zdraví mluvili tak, jako doposud. Dodržujeme opatření, která nás chrání, proto se nemohou konat naše workshopy, přednášky a kurzy pro žáky, učitele, veřejnost a firmy. Ty nám přináší prostředky nutné k provozu. Přispějte na naše aktivity - vaše podpora nám pomůže přečkat ty nejhorší časy.

Jak se můžete zapojit? 

Jsme rádi za jakoukoliv částku. Díky ní budeme moci: 

  • pořádat online workshopy nebo semináře o duševním zdraví a péči o něj - v této době je to potřeba ještě víc než kdy předtím;
  • aktualizovat seznam všech kontaktů na psychosociální pomoc v nastalé situaci - ten je už nyní volně dostupný na Facebooku;
  • být k dispozici všem s dotazy, co dělat v krizových situacích, na jakou službu se obrátit a co od ní očekávat;
  • tvořit informační materiály, které jsou zdarma ke stažení na našich sociálních sítích nebo webu;
  • vytvářet články založené na ověřených a odborných zdrojích - mnoho z nich najdete už teď na našem webu;
  • připravovat veškerý program na období, kdy omezení skončí;
  • dát dohromady manuály a podklady pro školáky a učitele, až se navrátí do tříd - právě škola je totiž místem, kde by se o duševním zdraví mělo mluvit a pečovat o něj. 
Jaké materiály jsme pro vás už například v posledních dnech připravili?


Kdo je vlastně Nevypusť duši?

Tým Nevypusť duši, to je přes 70 lidí z celé ČR. Tvoří ho mladí psychologové, lékaři, sociální pracovníci i studenti těchto oborů. Mnozí z nich jsou mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří svůj příběh sdílí na našich přednáškách a wokshopech dál. Ukazujeme, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. Přinášíme prevenci středoškolákům a učitelům druhého stupně ZŠ a SŠ, ale také široké veřejnosti a do firem. O duševním zdraví se mluví méně než o tom fyzickém, a to měníme. Duševní zdraví je totiž taky zdraví.Abyste o nic nepřišli..

Všechny materiály a infografiky o duševním zdraví sdílíme na našem Facebooku nebo Instagramu. Na těchto sociálních sítích se také dozvíte, co plánujeme a kde nás můžete potkat. Všechny tyto informace a mnohem víc najdete i na našem webu.
Víte o někom, u koho bychom mohli mít workshop nebo přednášku o duševním zdraví? Dejte vědět naší projektové manažerce Ivě na iva@nevypustdusi.cz.  
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Podpořte nás