Jakub Kaprel: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte nás

Dárcovská výzva pro Nevypusť duši

vybíráme od 6.5.2020
12 600 Kč
vybráno 50 % z 25 000 Kč

přispělo

5 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Dobrý den / Ahoj
V dněšní době je normální, pokud někoho něco fyzicky bolí například rameno,ruka,noha nebo třeba zub zajít si k lékaři. Zatím co, když někoho bolí a trápí něco tam uvnitř v duši a mysli, trpí psychickými problémy, pocitem méněcnosti, nízkým seběvědomím, nebo se člověk bojí být prostě sám sebou, aby ho přijala společnost,  tak se o tom nemluví, protože je to společenské tabu. Lidé se stýdí o tom mluvit a bojí se svěřit, aby se jim okolí nesmálo.Lidé se stydí vyhledat odbornou pomoc.("okolí by je mělo přece za blázny"). Každý si v životě prošel nějakým traumatem ať už v detství nebo dospělosti a svým způsobem se to na něm podepsalo.
Nebojme se vyhledat odbornou pomoc, nebojme se být sami sebou,takový jací jsme, neusilujme pořád o uznání společnosti a okolí, pěstujme sebelásku a sebehodnotu v sobě, okolí ani materiální věci nám pocit štěstí nedodají. Pocit štěstí vychází pouze a pouze zevnitř, ze zdravé duše, nikoliv z okolí.
Podpořte prosím, spolu semnou tento projekt, který boří zažitý mýtus, že duševní zdraví není tak důležité jako fyzické.
od srdce Jakub

 Nevypusť Duši je nezisková organizace, jejímž cílem je zlepšit informovanost Česka v oblasti duševního zdraví. Našimi aktivitami se chceme podílet na snížení stigmatu okolo psychiatrických onemocnění a zasadit se o to, aby se o duševním zdraví mluvilo se stejnou důležitostí jako o zdraví fyzickém. V rámci našeho hlavního projektu, Duševní zdravověda pro teenagery, organizujeme osvětové programy na středních školách. Při těchto interaktivních workshopech probíráme mimo jiné i důležitost prevence – duševní hygienu a zvládání stresu. Nezapomínáme však ani na dospělé – nabízíme workshopy pro zaměstnance zaměřené na všeobecnou osvětu o duševním zdraví a na prevenci a pomoc při nejčastějších psychických obtížích. Dáváme hlas psychiatrickým pacientům, umožňujeme jim vyprávět jejich příběhy a tím inspirovat a dodávat odvahu ostatním. Šíříme fakta, boříme mýty, vzděláváme a pomáháme. 
Nevypusť Duši, z. s.
V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už od roku 2016 ukazujeme, jak na to. 💜 Našich workshopů a přednášek se zúčastnilo už přes 13 000 studentů a studentek. Naše otevřené programy absolvovalo více než 9 000 účastníků a účastnic. Od roku 2019 intenzivně pracujeme s vyučujícími středních i základních škol a dosud jsme proškolili více než 1 100 učitelů a učitelek. Přispějte na naše aktivity a pomozte nám vytvářet svět, kde je o lidské duše postaráno a nikdo se nebojí říct si o pomoc.

Jak se můžete zapojit? 

Jsme rádi za jakoukoliv částku. Díky ní budeme moci: 

  • pořádat workshopy o duševním zdraví a péči o něj pro středoškoláky a středoškolačky, vyučující, firmy a veřejnost
  • aktualizovat seznam všech kontaktů na psychosociální pomoc - ten je už nyní volně dostupný na našem webu;
  • být k dispozici všem s dotazy, co dělat v krizových situacích, na jakou službu se obrátit a co od ní očekávat, a to i díky poradně;
  • tvořit informační materiály, které jsou zdarma ke stažení na našich sociálních sítích nebo webu;
  • vytvářet články založené na ověřených a odborných zdrojích - mnoho z nich najdete už teď na našem webu;
  • vyškolit nové lektory a lektorky, díky kterým se dostaneme do ještě více tříd po celé ČR - právě škola je totiž místem, kde by se o duševním zdraví mělo mluvit a pečovat o něj. 

Nevypusť duši, těší nás!

Tým Nevypusť duši tvoří psychologové a psycholožky, lékaři a lékařky, sociální pracovníci a pracovnice i studenti a studentky těchto oborů. Mnozí z nich jsou mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří svůj příběh sdílí na našich přednáškách a workshopech dál. Ukazujeme, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. O duševním zdraví se mluví méně než o tom fyzickém, a to měníme.

Na všech workshopech se snažíme vytvořit příjemné a bezpečné prostředí, ve kterém se všichni cítí dobře.

Líbilo se mi, že přišel i člověk, který si tím sám prošel, a ví, o čem mluví. Bylo fajn vidět, že to nejsou pouze věty.”
- absolvent workshopu pro střední školy

Všechny workshopy, které realizujeme, jsou interaktivní a sestavené odborným metodickým týmem.

Váš workshop se mi líbil. Hlavně aktivní část, při které jsme si mohli situace sami vyzkoušet.”
- absolventka workshopu pro vyučující

Abyste o nic nepřišli...

Všechny materiály a infografiky o duševním zdraví sdílíme na našem Facebooku nebo Instagramu. Na těchto sociálních sítích se také dozvíte, co plánujeme a kde nás můžete potkat. Všechny tyto informace a mnohem víc najdete i na našem webu.
Víte o někom, u koho bychom mohli mít workshop nebo přednášku o duševním zdraví? Dejte nám vědět na info@nevypustdusi.cz.  
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Podpořte nás