CZ / EN

People in Need - Člověk v tísni


Pomoc Ukrajině Rozvojová spolupráce

SOS Ukrajina

Děkujeme, že chcete pomáhat námi! Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl obětem války pomoc v hodnotě více než 900 milionů korun. Vypravil několik humanitárních vlaků a více než 30 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Chersonu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Připravujeme se na zimu a opravujeme v zemi obytné domy nebo školy, ale i vodovodní systémy. Pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli. Prostředky použijeme na pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.

Přispějte na SOS Ukrajina ještě dnes!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí - poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu a opravy poničených měst.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji.

Jan Podaný
1 000 Kč

ať se dílo daří...

Kateřina Horníčková
2 000 Kč

dar pro humanitární pomoc

Helena Vondrušková
500 Kč

Děkuji, že pomáháte kde je to třeba. Sílu a vítězství Ukrajině.

Hana Kreidlová
2 000 Kč

SLAVA UKRAINĚ!

Jaroslav Blazek
5 000 Kč

Kéž by si už rusové udělali pořádek v Kremlu.

Rodina Odvalilova
5 000 Kč

Nikdo z nás si neumí představit utrpení, které prožíváte. Myslím na to každý den. Věřím ale, že už to nebude dlouho trvat a Ukrajinci zase budou žít v míru.

Adam Pakosta
1 000 Kč

💙💛

Jirka
2 000 Kč

Sláva Ukrajině! Hrdinům sláva! <3

Soňa Brabencová

Jsme s vámi.

Petra Součková
500 Kč