Skautská nadace Jaroslava Foglara


Filantropie a dobrovolnictví Regionální a komunitní rozvoj

Podporuji aktivity Skautské nadace

Pečujeme o odkaz Jaroslava Foglara, vaše dary pomohou i dnešním holkám a klukům prožívat dobrodružství v duchu jeho kouzelných příběhů.

Skautská nadace Jaroslava Foglara

Pomáhejte s námi!
107 414 Kč

přispělo

89 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Skautská nadace pečuje o dílo a odkaz autora, který přivedl k dobrodružství a přátelství celé generace dětí. Snažíme se jít v jeho stopách a jeho dílo oživovat a přivádět znovu do veřejného prostoru.

Ve spolupráci s velkými nakladateli vydáváme znovu foglarovky, představujeme však i nová autorská díla inspirovaná legendárními příběhy. Snažíme se aktivovat děti i dospělé a připravujeme venkovní hry. Podílíme se na pořádání foglarovských výstav a kulturních akcí.

Prostřednictvím Fondu Foglar nabízíme finanční podporu organizátorům, kteří přichází s novými a inovativními aktivitami.

Náš Fond Dobrý skutek pak podporuje aktivity týmů mladých lidí v nezištné pomoci a konání dobra pro druhé.

Skautská nadace Jaroslava Foglara také podporuje výstavbu a rekonstrukce kluboven a pořízení tábořišť pro zázemí skautských oddílů. Není to však jediný úkol!

Ukažme spolu dětem svět pravého přátelství a nefalšovaného dobrodružství! Otevřme jim dveře do úžasných příběhů, kde mohou hrát hlavní roli. Podporou Skautské nadaci pomáháte realizovat velké plány a zapojit víc a víc dětí... i dospělých!

Pomáhejte s námi!


Všechny běžící projekty najdeš ZDE.

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v  polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Stavbu nové skautské klubovny ve Střelicích u Brna se před koncem roku 2020 podařilo dostat pod střechu. 

V Ludgéřovicích  u Ostravy byl nejprve založen nový oddíl, který se v roce 2018 osamostatnil jako nové středisko. Bylo zapotřebí adaptovat sklepní prostor na místní faře na klubovny. Z částky potřebné na adaptaci se podařilo vybrat více jak čtvrtinu potřebné částky.

V roce 2018 se objevila velká výzva pro středisko Skalička Zábřeh a Jesenickou lesní školu. Chata sv. Martina  s  kaplí sv. Martina včetně pozemků tábořiště Jesenické lesní školy byly na prodej. Středisku se podařilo získat během půl roku prostředky na odkup ve výši přes  milion korun. Část potřebných zdrojů se vybralo také přes dárcovský projekt Kupujeme svatého Martina na Olšanských horách.  Junák se tímto stal majitelem církevní stavby.

Zatím nejúspěšnějším dárcovským projektem je Dědková sbírka. Celkově získanou částkou i počtem dárců. Bývalá hájenka byla po požáru úplně zbourána a zatím není dostatek zdrojů na obnovu.

Rekordmany dárcovských projektů jsou požárové sbírky. Obnovu vyhořelé klubovny v Říčanech podpořilo 264 dárců celkovou částkou 403 626 Kč v  průběhu dvou měsíců. Za prvních 6 dnů se vybraly 3/4 darované částky. 

V klubovně v Liberci neměli přes padesát let vodu a záchod. Napojení klubovny na vodovod a kanalizaci bylo poměrně složité a první odhad nákladů byl 950 tisíc. Nakonec zvolili skromnější variantu s jedním záchodem za částku přesahující půl milionu korun. Náklady měly být pokryty z úspor střediska a půjčky od hlavního spolku - Junáka. Díky úspěšnému fundraisingu, který byl po dosažení částky 130 000 Kč navýšen nadací o dalších 20 000 Kč a navýšení cílové částky, se podařilo udělat záchody dva včetně malé kuchyňky. Středisko Stopa Liberec dostalo celou vybranou částku, ve které je přidáno 20 000 Kč matchingu (cílová prémie) a 2% stržené provize provozovatele darujme. Vybudování přípojek a nových záchodů je investice, kterou nelze hradit z dotací na opravy. Pokud podobný projekt nepodpoří místní obec, nejsou dotační zdroje na jejich realizaci a štědrost dárců umožní takový projekt realizovat. 

První projekt, který si řekl o podporu stavby nové klubovny, byla Chotěboř. Byli první, kteří se dostali přes částku sto tisíc a trvalo jim to téměř rok. 

Necelé dva roky po nákupu nového tábořiště střediska Duha Brno se středisko obrátilo na svoje příznivce znovu a požádalo je o podporu při koupi maringotky pro nové tábořiště. Maringotka posloužila jako zázemí při budování tábořiště i jako zázemí táborů pro nejmladší členy. U druhého dárcovského projektu stejného žadatele se podařilo získat téměř dvojnásobnou částku. Nákup investičního vybavení (pořizovací cena nad 40 000 Kč) nelze hradit z dotací a jeho pořizování je pro skautská střediska obtížné. 

Jedním z prvních projektů v roce 2017 bylo financování nákupu táborového pozemku pro středisko Duha v Brně Řečkovicích. Cíl vybrat 30 000 Kč se podařilo rychle naplnit a i mírně překročit. Dárci byli převážně rodiče členů a lidé kolem střediska.  Pro nákup pozemku je zapotřebí mít vlastní zdroje, dotace není možné použít, pokud se nejedná přímo o účelový dar na pořízení tábořiště. 
Kupovaný pozemek v červenci 2017 a o tři roky později.

Úplně prvním skautfunding projektem byl Den pro Orlovy. Původní cílová částka byla nastavena na 7500 Kč, po dosažení byla nadací zdvojnásobena na celkových 15000 Kč a navýšena na 30000 Kč. Vybralo se celkem 19 600 Kč od 58 dárců. Průměr 338 Kč/dárce. Překvapením byl počet dárců - fungovalo to! Takové byly začátky v roce 2017.

Založení projektu

Gymnazium Doctrina děkuje skautským střediskům Šurean a Stopa

Tomas Poek
1 800 Kč

Díky za vaši práci.

Denisa Halašová
250 Kč

Skauting je fenomén, který stojí za podporu! Přidejte se...

Zdeněk Michálek
250 Kč

"Děláme to pro děti, všichni jsme něčí děti"

Ela a Vilík Stokláskovi