Skautská nadace Jaroslava Foglara


Regionální a komunitní rozvoj Děti, mládež, rodina

Skautská klubovna Střelice

Do naší malé klubovny se již nevejdeme, a proto bychom chtěli klubovnu novou, která bude větší a bude mít lepší zázemí pro výchovu nové skautské generace.

vybíráme od 27.4.2020

Nová klubovna ve Střelicích u Brna

Stavíme si klubovnu, přiložte svoji bankovku k našemu dílu.
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Střelické středisko Wahinkpe se v posledních letech téměř zdvojnásobilo, je nás neuvěřitelných 144! Stávající prostory staré klubovny již nepostačují našim rostoucím potřebám. Navíc nám jsou pouze zapůjčeny. Rádi bychom měli svoji vlastní klubovnu, kterou bychom mohli plnohodnotně využívat. K tomu, aby se tento náš sen mohl uskutečnit, ale potřebujeme Vaši podporu a pomoc! Cílová částka je stanovena na symbolických 144 000 Kč. Ke každé darované koruně nám navíc přispěje až 50 haléřů Skautská nadace Jaroslava Foglara v rámci tzv. matchingu. Celkem tedy můžeme získat 216 000 Kč.

Skauting není jen o jednotlivci, skauting je i o společenství! Přispějte nyní všichni, kteří jste skautem prošli, skautem jste, máte tam děti, nebo tam plánujete své děti v budoucnu dát. A nebo nás jen tak podpořte, pokud je vám skautská myšlenka blízká. Dáme tím doslova novou půdu pod nohy a příležitost k růstu pro skauting ve Střelicích u Brna.

Toto jsme my, jak máváme šátky na naznačených základech naší nové klubovny.


A kdo vlastně jsme?

Skautskou základnu máme ve Střelicích u Brna. Naše středisko se jmenuje Wahinkpe. Slovo wahinkpe je z jazyka prérijních indiánů Siouxů - Lakotů, foneticky se přepisuje "wańkińkpe"  a znamená šíp, což je tzv. mluvící heraldické znamení znaku Střelic (šíp = střela). Středisko je složeno ze tří oddílů: Radostné slunce, Chlapci úplňku a Krínon. Radostné slunce je dívčí oddíl a Chlapci úplňku je chlapecký oddíl, oba dva tvoří dohromady 10 družin dětí, které se scházejí pravidelně každý týden. Krínon, klub kmene dospělých, shromažďuje starší činovníky, kteří se už nepodílí na přímé tvorbě programu pro děti. Zpravidla však zaštiťují chod celého střediska a jsou výpomocní pro oba dva dětské oddíly. Do činnosti střediska Wahinkpe se zapojují členové nejen ze Střelic, ale také z okolních vesnic.

Historie skautingu ve Střelicích se píše od roku 1935 a po několika pauzách v období totalitních režimů zde skauti nyní působí bez přerušení již 30 let. Za tuto dobu však nikdy neměli svou vlastní klubovnu.Stavba klubovny je rozdělena do dvou etap. V první fázi postavíme klubovnu se sociálním zařízením a velkou místností (vidíte na obrázku). V druhé etapě bychom přistavěli druhou část budovy se čtyřmi novými místnostmi a rozšířili tak kapacitu klubovny.

3D vizualizace bohužel nemáme, ale naši skauti během online korona schůzek vytvořili v počítačové hře Minecraft podle výkresů model klubovny pro lepší představu:

Všichni členové střediska Wahinkpe Střelice děkují za veškerou podporu!Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Máme položenou střešní krytinu.

Dosáhli jsme původní vysněné cílové částky 144 000 Kč, ke které nám Skautská nadace JF přidala dalších 72 000 Kč.  Děkujeme všem dárcům, jste skvělí! Na úplné dokončení první etapy stavby naší klubovny to nestačí, proto jsme cílovou částku zvedli na dvojnásobek původní a věříme že se najdou další podporovatelé. Jedem dál, je to jízda a to vše díky Vám!

Základní kámen již je usazen hned vedle komínu 

Tři stěny už jsou postavené a teď pracujeme na čtvrté

Už nám to roste

Dokončili jsme základovou desku.  

Založení projektu

Gratuluju k nové klubovně ;)

Jan Galia
1 000 Kč

Ať se dílo daří :)

Dárce

Přeji úspěšné dokončení klubovny skautské ve Střelicích.

Antonín Ing. Gregr

DOklad o daru, prosím zaslat na e-mail: marie.audyova@audy.cz.

Mária Audyová
1 500 Kč

Hodně štěstí a ať se dílo vydaří!

Ilona Novotna
1 000 Kč

Ať se dílo zdaří!

Mária Audyová
1 500 Kč

Díky za výborný projekt!

Lukáš Madron

Fandím tomuto projektu. Posílám pozdrav z náčelnictva KD (Thór)

Lukáš Krmíček
1 000 Kč