POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Budoucí generace by se měly dozvědět, co se dělo.

Radomíra Bartoníčková
200 Kč

Velice si vážím vaší práce,pro zachování příběhů a osudů lidí v naší zemi stále ještě zkoušené vládou oligarchy a příslušníků jeho "sekty".Snad se dočkáme lepší budoucnosti.
Děkuji Samek

Pavel Samek
2 000 Kč

Díky nám všem, kteří věříme, že tento projekt má smysl :)

JS
100 Kč

Vážím si Vaší práce. Slyšela jsem mnoho příběhů na Radiožurnálu.

L.
300 Kč

Dekuji, ze naslouchate a uchovavate pribehy a dekuji, ze se mohu vracet k tomu od meho dedecka.

Kristyna Hovadikova
2 000 Kč

Svým drobným příspěvkem pomáhám správné věci, abychom nezapomněli na své hrdiny, ke kterým chovám hlubokou úctu.

Vratislav Hladký
2 000 Kč

Děkuju za Vaši práci a držím palce do budoucna, ať má smysl.

Jan Pašek
2 000 Kč

Děláte skvělou práci. Vytrvejte, má to smysl!

Jan Prokopec
1 000 Kč

Děláte moc důležitou práci! Díky!

Miloš Urban
600 Kč

Dobrý den,
děkujeme moc za Vaší práci a nasazení při dokumentaci bohatství různých lidkých osudů i naší dávné i méně dávné historie, kterou jsme my i naše děti neměli znát. Je důležité znát kořeny nejen rodinné ale i společenské a národní a budovat na nich zdravé národní i mezinárodní vědomí, poučit se z historie a nedovolit opakování totalitních režimů.
Blažkovi

Denisa Blažková