POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dobrý den,
děkujeme moc za Vaší práci a nasazení při dokumentaci bohatství různých lidkých osudů i naší dávné i méně dávné historie, kterou jsme my i naše děti neměli znát. Je důležité znát kořeny nejen rodinné ale i společenské a národní a budovat na nich zdravé národní i mezinárodní vědomí, poučit se z historie a nedovolit opakování totalitních režimů.
Blažkovi

Denisa Blažková

Děkuji Vám všem za Vaši činnost a držím palce

Radana Nováková
2 000 Kč

Děkuji

Jan Krásný

Děkuji za vše , co děláte . Má to obrovský smysl a vy mou hlubokou úctu . pk

Petr König

Pravidelně poslouchám pořad Příběhy 20. století na ČRo Plus. Moc děkuji za vaši práci a osvětu, kterou přinášíte.

Aleš Havel
200 Kč

Pro dobrou věc.

Jakub Vávra

Děkujeme za Vaši tvorbu a přejeme vše nejlepší do nového roku!

Marie Poláčková, ko-ra-le s.r.o.
2 000 Kč

Nezapomeneme. Nikdy!

Michaela Chocholoušková

Snad mým malým pravidelným darem pomohu podpořit opravdu skvělou práci.
Osobně mě dojímají snad všechny rozhovory. Tyto vzpomínky jsou velmi důležité.
Vaše práce mě moc inspiruje a namotivovala mě pro pátraní po historii mé rodiny, kde se také dovídám a zaznamenávám moc zajímavé informace.

Adriana Konderlova

Děkuji, že můžu být součástí.

Radek Engelmann
1 500 Kč