POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Díky, že jste.

Radim Doležal

Klaním se Vám a děkuji!

Jaroslav Novotný
2 000 Kč

Servas.cz podporuje Běh pro Paměť národa od 1. ročníku. Těšíme se na další! Děkujeme!

Martin Chytil
2 000 Kč

Děkuji moc za vaši práci.

Radek Lopour

Diky za Vas skvely projekt.

Erika Bader
1 500 Kč

Díky!

Dárce
5 000 Kč

Velice si vážím projektu Paměť národa! Děkuji.
Rád budu podporovat další podobné činnosti

Ondřej Kurka
500 Kč

Vážím si Vaší aktivity. I když zůstává nad některými příběhy rozum stát, je dobré si je připomínat. Ohlížením zpět se stále přesvědčujeme, že paměť bohužel máme krátkou.

Josef Líba

Dobry den,
Dekuji za vasi skvelou praci a specialne za podcast Dobrovsky & Sidlo.
S pranim pekneho dne, Eva.

Eva Sebestova

Vážím si velice Vaší práce pro vědomost budoucích generací

Marta Holeková
200 Kč