CZ / EN

POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Mnoho zdaru ve Vaší záslužné činnost.

Jiří Bíza
400 Kč

Celému kolektivu přeji příjemné a klidné Vánoce, v novém roce pak především hodně zdraví, štěstí a úspěchů ve vaší obdivuhodné práci.

Růžena Styxová

Myslim na vas, drzte se! Krasne vanocni svatky vsem lidem dobre vule!
Zdravim z Chicaga.
Adriana.

Adriana Beyer
1 000 Kč

Jsem hrdá,že i v dnešním chaosu a když vidíme jen zoufalost v diskuzích s Vrabelovci a spol. existuje organizace,co připomíná věci,které se opravdu staly.Tatínek mi vyprávěl i jsem už sama pamětník a děsí mě neustálé opakovaní dějina a nepoučitelnost davu.Děkuji za záslužný projekt.

Rybka
500 Kč

Složenkou. Účty nemám. A potřebuji k tomu ještě adresu příjemce.

Ing. Jiří Fiala
250 Kč

Díky za Vaši práci

Adela Havlová
500 Kč

Děkuji za Vaši práci.

Petr Chvojka
250 Kč

Díky za koncert v Září... Bára Poláková 👍

Marie Jurišicová

At se vam dari.

Lia Baumanová
250 Kč

je důležité a potřebné, vědět, co se dělo opravdu.

Eva Kuříková
100 Kč