POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkuji za vaši smysluplnou práci!

S úctou
Petr Červinka

Petr Červinka
777 Kč

Fandím vám!

Sylva Kofroňová

Podporuji organizaci Paměť národa jako vděk za sbírání vzpomínek, událostí,
které by neměly ztracené z paměti lidí naši republiky.
Děkuji všem pracovníkům Paměť národa za milý přístup k lidem
vyprávějícím svůj příběh,

Marta Neužilvá

Díky za to, co děláte.

Dárce

Rád podpořím dobrou věc!

Jiří Labuda
700 Kč

Děkuji!

Dárce

Děkuji všem z Paměti národa za jejich práci. Lankovi

Ing. Richard LANK

Vážíme si Vaší služby pro nás všechny.

Zuzana Krásová
100 Kč

Dobrý den, je mi ctí, že vás mohu alespoň symbolickou částkou podpořit.

Petr Novák

Paměť národa je důležitá

Martin Bortlík
250 Kč