POST BELLUM


Kultura, umění a historie Vzdělávání a výzkum

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Zdravím Post Bellum a přeji všechno nejlepší, ať se vám daří.
Albert

Albert Antonín Černý
500 Kč

Oskar Georg Siebert, Regensburg; za záznam na stránkach Post Bellum, Pamet národa "NEZADOUCI" (JEDNORAZOVÝ DAR)

Oskar Georg Siebert
500 Kč

Výše mého příspěvku je dána tím, že jsem důchodce. JM

Jiří Motyčka
500 Kč

Jsem uchvácen počinem a velkorysostí vlády ČR, premiéra Fialy a ministra Jurečky! Něco ohromného a nevídaného - na ubohý protest neprůbojného člověka, který ale má pravdu, zareagoval ministr, premiér a nakonec celá vláda a sklonili se před pravdou. Olé

Bohuslav Pokorný
500 Kč

Kdo nezná historii musí chyby prožít znovu...

Svatopluk Lengál
1 000 Kč

Děkuji za vše, co děláte!

Eva Holečková

Děkuji za Vaší snahu zaznamenat dobu minulou pro moji i budoucí generace /bez cenzůry a ideologie/.

Michael Janovský
1 000 Kč

Děkuji vám za vaši práci, mnoho úspěchů do dalších roků.

Miroslav Vošahlík
100 Kč

Považuji činnost PB za velice důležitou pro budoucnost tohoto národa - děkuji.

Václav Kavalír
1 000 Kč

Děkuji za vaši usilovnou práci.

Pavel Čapek
1 000 Kč