CZ / EN

POST BELLUM


Kultura, umění a historie Vzdělávání a výzkum

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Velice záslužná činnost, do které by se nějakým způsobem měl zapojit každý z nás. Historie naší země a osudů našich lidí nebyla mnohdy příjemná a je potřeba si to stále připomínat.

Zdeněk Říha
50 Kč

Děkuji za Vaši práci

Dárce

Vážím si Vaši práce, která je nesmírně důležitá pro budoucnost naši republiky, jakým směrem se bude ubírat naše občanská společnost. Je potřeba si neustále připomínat hodnoty a osudy lidí, kteří položili život a bojovali za demokracii.

Monika Čajková
250 Kč

Dobrý den,
obnovil jsem pravidelnou měsíční podporu trvalým příkazem na neurčito.
Přeji hezký den
Stanislav Šoustek

Stanislav Šoustek
200 Kč

Velice si vážím toho, že Paměť národa aktivně existuje! A funguje výborně! Myslím, že je to zásadně důležité pro nás všechny! Děkuji!

Jan Potměšil
250 Kč

N/A

Dárce

Díky za Vaši práci

Michal Smrek
30 000 Kč

Díky za dlouhodobě dobrou práci!

Jaromír Beránek
2 000 Kč

Díky za vaši práci!

Jan Liškař
500 Kč

Potvrzeni o daru mi staci mailem.

Martin Hejna
250 Kč