POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děláte to dobře, jen tak pokračujte.

Richard Liska
200 Kč

Diky!

Petr Fencl
5 000 Kč

Pravda musí zvítězit, no a laskavé a odpovědné vztahy také!!!

Dagmar Svatková
250 Kč

Rád poslouchám vaše příběhy na ČRo+.

Roman Grill
1 000 Kč

Doufám, že Vám vydrží nadšení i motivace pro další šíření pravdivých příběhů. Děkujeme!

Adéla Pavlišová

Děkuji Vám za práci, kterou děláte, aby nebylo zapomenuto.

Jiří Olšaník
200 Kč

Přeji vám nadále hodně úspěchů ve vaší práci.

Herbert Pařízek
1 000 Kč

Děkuji za skvělou činnost!
Jsem ráda, že jsem se konečně přidala do klubu Paměti národa, bude to jistě skvělý rok 2021, přeji všem hlavně to dobré:-)
Šárka:-)

Šárka Pokorná
100 Kč

Pokračujte v tom co děláte. Díky!!

Honza Hlavatý

Díky za to co děláte.

Jakub Matuška
200 Kč