POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dekuji za vasi praci pro zachovani pameti naseho naroda. I narodni pamet umi byt kratka.

Michal Seidl

Můj děda a babička byli neoprávněně vězněni jako političtí vězni. 12 let v Jáchymově a na dalších místech a 6 let v Pardubicích se na nich bohužel podepsalo. Negativně to ovlivnilo také rodinné vztahy.

Petr Čepa

Jsem ráda, že mohu přispět na tento krásný projekt. Děkuji vám moc.

Lenka Šafaříková
100 Kč

Díky ...

Vít Hudec
250 Kč

Moc si vážím vaší práce! Díky

Lukáš Dytrych

Díky za to, co děláte.

Jp

Dobrý den,
potvrzení o daru stačí prosím do e-mailu, jako za loňský rok.
Děkuji

Tomas Sedlacek
250 Kč

Díky moc všem obětavým lidem, kteří zachraňují a udržují kontinuitu znalosti vlastní historie po desítky let vědomě ničenou a deformovanou komunisty.

Miroslav Kerhart

Dnes posílám převodem z účtu jednorázově 1.000 Kč - Šeb. Šulc

Šebestian Šulc

Budoucí generace by se měly dozvědět, co se dělo.

Radomíra Bartoníčková
200 Kč