ADRA, o.p.s.


Rozvojová spolupráce

Zdravotnické středisko Itibo v Keni

ADRA pod vedením manažera projektu Aleše Bárty od roku 2006 podporuje zdravotnické středisko v Itibu, které je v oblasti Nyamira jediným zdravotnickým zařízením nabízejícím základní zdravotní péči pro cca 200 tisíc lidí z velmi širokého okolí.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Již od roku 2007 zajišťujeme ve zdravotnickém středisku ITIBO v jednom z nejodlehlejších regionů jihozápadní Keni zdravotní péči pro více než 200 000 obyvatel.

Díky pravidelným návštěvám českých lékařů a studentů medicíny, kteří do Itiba vyráží několikrát ročně v rámci krátkodobých stáží, dokážeme společně s místními zdravotníky ročně ošetřit až 9 tisíc pacientů s různými typy zranění.  Daří se nám tak mimo jiné snižovat počet úmrtí zapříčiněných chorobami nebo úrazy, které jsou běžně léčitelné. Kromě toho poskytujeme budoucím maminkám zázemí porodnice, kde se ročně narodí až 120 dětí. Zajišťujeme také preventivní stomatologickou péči a věnujeme se edukaci v oblasti hygieny.   

Díky Vašim darům se nám podařilo zachránit již tisíce životů.
Z Vašich prostředků jsme již vybudovali:
- operační sál
- zubní kliniku
- porodnici
- jednotku intenzivní péče


Centrum jsme vybavili:
- rentgenem
- sanitkou
- novým nábytkem


Pomozte nám nasbírat finanční prostředky na nákup dýchacího přístroje a dát tak ještě více pacientům v kritickém stavu šanci na kvalitní život.

Více informací zde: itibo.cz/o-projektu


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu