Lenka Dejdarová: Dárcovská výzva pro projekt Zdravotnické středisko Itibo v Keni

Čeští zdravotníci podporují vzdělávání v Itibu

vybíráme od 1.4.2024
64 869 Kč
vybráno 32 % z 200 000 Kč

zbývá

39 dní

přispělo

32 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Čeští zdravotníci podporují vzdělávání  v Itibu

Již 19 let se 8000 kilometrů od nás rozrůstá pod záštitou humanitární organizace ADRA malá česko-keňská nemocnice. Čeští lékaři a studenti lékařských fakult pomáhají místním s rozvojem zdravotnického zařízení, s diagnostikou a léčbou nemocných

Za roky fungování projektu nemocnice Itibo jsme se my zdravotníci stali součástí místní komunity a navázali  vřelé vztahy. Kromě zdravotních problémů tak leckdy sdílíme i další kousky životů itibských, jejich radosti i starosti.

Místní škola, do které chodí i děti našich zaměstnanců, se při našem lednovém pobytu hodně dotkla našich srdcí – při pohledu na podmínky, v jakých probíhá výuka dětí, se lékařky a medici rozhodli sehnat peníze na opravu tříd. Z vlastních financí jsme už při našem pobytu nakoupili nové lavice a díky přátelům v ČR jsme vybrali finance na opravu části školy.

Kompletní rekonstrukce jedné třídy stojí 25 000 Kč. Nové betonové natřené podlahy, 3 nátěry stěn, nová tabule, okna se skly, dveře, oprava střecha a podhledy a elektrické osvětlení.  To, o jak velkou změnu se jedná, vidíte na fotkách. Aktuálně je zajištěna rekonstrukce 4 tříd. Rádi bychom získali finace na dokončení dalších a sborovny a případně i na vybavení školy – prioritou je pro nás úprava budov tak, aby děti měly ve škole teplo a světlo.

V nemocnici v Itibu pracují místní vysoce kvalifikovaní středoškolsky vzdělaní zdravotníci. I díky nim vidíme, jak vzdělání mění životy k lepšímu. Jsme si jistí, že investice do vzdělávání zlepší ve svém důsledku i zdravotní stav populace – i proto jsme se rozhodli touto cestou pomoci komunitě. 

Pokud Vás naše myšlenka oslovila, budeme vděční, když ji finančně podpoříte.  Zaručujeme, že peníze budou využity cíleně pro tento projekt. Rekonstrukci zajišťují místní řemeslníci a pracují za férové ceny.  

 


 
ADRA, o.p.s.
ADRA pod vedením manažera projektu Aleše Bárty od roku 2005 podporuje zdravotnické středisko v Itibu, které je v oblasti Nyamira jediným zdravotnickým zařízením nabízejícím základní zdravotní péči pro cca 200 tisíc lidí z velmi širokého okolí.
Již od roku 2005 provozujeme v Keni zdravotní středisko Itibo, jehož hlavním cílem je poskytovat zdravotnické služby místním lidem a zvyšovat kvalitu zdravotní péče. Za tu řadu let jsme zde ušli velký kus cesty a naše nemocnice byla Ministerstvem zahraničí v Nairobi povýšena na statut Mission Hospital SDA (tzv. misijní nemocnice). 🩺

Díky pravidelným návštěvám českých lékařů a studentů medicíny, kteří do Itiba cestují v rámci krátkodobých stáží, dokážeme společně s místními zdravotníky ročně ošetřit přes 12 tisíc pacientů s různými typy zranění.  Daří se nám tak mimo jiné snižovat počet úmrtí zapříčiněných chorobami nebo úrazy, které jsou běžně léčitelné. Kromě toho poskytujeme budoucím maminkám zázemí porodnice, kde se ročně narodí okolo několik set dětí. Zajišťujeme také preventivní stomatologickou péči a věnujeme se edukaci v oblasti hygieny.   

Díky Vašim darům se nám podařilo zachránit již tisíce životů.
 
Z Vašich prostředků jsme již vybudovali:
👨🏿‍⚕️ operační sál
🦷 zubní kliniku
👶🏾 porodnici
😷 jednotku intenzivní péče

Centrum jsme vybavili:
🩻 rentgenem
🚑 sanitkou
🛌 novým nábytkem

Pomozte nám nasbírat finanční prostředky na nákup dýchacího přístroje a dát tak ještě více pacientům v kritickém stavu šanci na kvalitní život.

Více informací zde: itibo.cz/o-projektu


Moc ráda pomůžu tam, kde to má smysl ❤️ Spolek Beta 💃🏻 Karlovy Vary 👋🏻

Jana Hruba
1 000 Kč

education at first

Jiří Borovec
2 500 Kč

Držím palce

Jana Jurčíková
1 500 Kč

Ať se daří! 🫶🏻

Dárce
100 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: Zdravotnické středisko Itibo v Keni