Nadační fond Českého rozhlasu


Lidé s postižením

Světluška

Báře a jejím dvěma holčičkám jsme přispěli 40.000 korun na osobní asistentku, která je vždy tam, kam nevidomí rodiče nedohlédnou. Paní Eva může navštěvovat kurz obsluhy digitální zvětšovací lupy v hodnotě 10.000 korun, díky níž může i přes těžkou slabozrakost číst knížky a být v kontaktu se svými blízkými. Malému Honzíkovi jsme mohli přispět 15.000 na výcvik čtyřnohé kamarádky Týnky, která mu pomáhá zvládat život s kombinovaným postižením. Těmto i dalším nevidomým jsme měli možnost usnadnit život a pomoct k větší samostatnosti, a to především díky vám, dárcům Světlušky! Pomáhejte nám i nadále tvořit příběhy vybraných peněz.

vybíráme od 22.8.2018

Světluška

Děkujeme, že s námi pomáháte rozsvítit svět nevidomých.
1 013 637 Kč

přispělo

702 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se ve Světlušce snažíme dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. 

Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozdělujeme celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Podporujeme mimo jiné: 
  • osobní asistenci a odlehčovací služby 
  • průvodcovské a předčitatelské služby 
  • nákup a úprava výukových materiálů pro studenty 
  • rekvalifikační kurzy a další vzdělávání 
  • nákup kompenzačních pomůcek a proškolení v jejich používání 
  • výcvik vodicích a asistenčních psů 
  • volnočasové/zájmové aktivity, sport 
Pomáháme budovat systém kvalitní péče o zrakově postižené skrze organizace, které díky nadační podpoře mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby. 

Na našich akcích si přijdou na své sportovní nadšenci v rámci Nočních běhů pro Světlušku, milovníci kávy a neotřelých zážitků v Kavárně POTMĚ, hudební fanoušci na koncertě Světlo pro Světlušku i kolemjdoucí, kteří rádi jednoduše přispějí světluškám v ulicích během Sbírkových dnů Světlušky. Nově potěšíme i příznivce nepřetržitého poslechu, Světlušku a rozhovory známých osobností s nevidomými a slabozrakými naladíte v Podcastu POTMĚ
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

TŘI KRÁLOVÉ 2021 - LUKÁŠ, LENKA A GABRIELA

Marek Rous
1 376 Kč

Necht slouzi dobre veci.

Dárce

Šťastný a úspěšný rok 2021. Mirka, Míra, Radek, Evka

Miroslava Trojanová
2 000 Kč

Díky za vaši práci! Ať je stále světlušek nekončící roj.

PCS
2 000 Kč

Požehnané svátky všem zrakově postiženým a lidem dobré vůle.

Stanislav Nerad
222 Kč

Moc děkuji za všechny, kdo se na projektu Světluška podílí. :) Jste skvělí a jsem ráda, že mohu alespoň takto trochu pomoci.

Kateřina Lacinová
300 Kč

Díky za to, že jste.

Olga Vitásková
500 Kč

Moc fandím všem světluškám, držím vám palce, ať svítíte donekonečna.

Jan Sedmidubský
5 000 Kč

Jste úžasní. Nevzdávejte to.

Kateřina Nováková
300 Kč

❤️

Kateřina Dostálová
1 000 Kč