Petr Šabata: Dárcovská výzva pro projekt Světluška

Slavím narozeniny, nejlepší dárek pro mě bude, kdy se mnou podpoříte Světlušku

vybíráme od 21.7.2021
56 060 Kč
vybráno 93 % z 60 000 Kč

přispělo

36 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Slavím 60. narozeniny, všechno dobré víno a knihy už mám, nejlepší dárek pro mě bude, když společně podpoříme Světlušku, která svítí na cestu nevidomým a dělá to skvěle!

Něco o Světlušce: Od narození nevidomý desetiletý Vítek se poslepu učí kotrmelec. Romana, která o zrak přišla až po třicítce, se vrací k letité vášni designování květin. Stejně jako my, i zrakově postižení se snaží žít naplno, rozvíjet se a přibližovat se představě samostatného života. Světluška jim na této cestě díky vaší přízni podává pomocnou ruku a snaží se srovnat jejich nesnadnou výchozí pozici a zvládat překážky, kterým musí kvůli hendikepu čelit. Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se snaží dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce.  
Na své si u nás přijdou sportovní nadšenci v rámci Nočních běhů pro Světlušku, milovníci kávy a neotřelých zážitků v Kavárně POTMĚ, hudební fanoušci na koncertě Světlo pro Světlušku i kolemjdoucí, kteří rádi jednoduše přispějí světluškám v ulicích během Sbírkových dnů Světlušky. 
Shromážděné finanční prostředky se přerozdělují všem nevidomým a slabozrakým jednotlivcům bez ohledu na věk, lidem, kteří o zrakově postižené pečují, nebo organizacím, které následně mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby.

Nadační fond Českého rozhlasu
Ivo rád sportuje, a tak mu pomáháme jít sportu co nejvíce naproti, například příspěvky na pořízení tandemového kola, sportovních pomůcek nebo pejska Pepiny, který ho během sportovních aktivit doprovází. Aktivní život miluje i sporťák Tomáš, který se dlouhodobě věnuje judu, atletice a goalballu. Jeho cílem je být co nejlepším sportovcem a dostat se na paralympiádu, a tak mu pro maximální sportovní výkony podáváme pomocnou ruku i my ve Světlušce. Nela je zase ohromná milovnice hudby, která si do Světlušky našla cestu skrze benefiční koncert Světlo pro Světlušku, kde předvedla fantastické hudební nadání po boku známých hvězd i jako členka dětského sboru. Těmto i dalším nevidomým jsme měli možnost usnadnit život a pomoct k větší samostatnosti, a to především díky vám, dárcům Světlušky! Pomáhejte nám nevidomým a slabozrakým svítit i nadále.
Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se ve Světlušce snažíme dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. 

Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozdělujeme celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Podporujeme mimo jiné: 
  • osobní asistenci a odlehčovací služby 
  • průvodcovské a předčitatelské služby 
  • nákup a úprava výukových materiálů pro studenty 
  • rekvalifikační kurzy a další vzdělávání 
  • nákup kompenzačních pomůcek a proškolení v jejich používání 
  • výcvik vodicích a asistenčních psů 
  • volnočasové/zájmové aktivity, sport 
Pomáháme budovat systém kvalitní péče o zrakově postižené skrze organizace, které díky nadační podpoře mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby. 
Na našich akcích si přijdou na své sportovní nadšenci v rámci Nočních běhů pro Světlušku, milovníci kávy a neotřelých zážitků v Kavárně POTMĚ i hudební fanoušci na koncertě Světlo pro Světlušku. Vstříc rádi vyjdeme i těm, kteří se chtějí aktivně zapojit do dobrovolničení a uspořádat pro Světlušku vlastní benefiční akci. Pokud máte nápad, jak Světlušce posvítit, navštivte náš web www.svitis.cz. Potěšíme také příznivce nepřetržitého poslechu –  Světlušku a rozhovory známých osobností s nevidomými a slabozrakými naladíte v Podcastu POTMĚ.

Milý Petře, všechno nejlepší!

B&J&J&H

Ahoj, Petře,
přejeme vše dobré, hlavně furt dobrou náladu!
Irena, Jula, Madla, Jirka

Irena Jirků
3 000 Kč

Všechno nejlepší!

Jan Dražan

Petrovi všechno nejlepší k narozeninám a Světlušce všechno nejlepší na její další cestě!

Jana Franova
5 000 Kč

Skvělý nápad Petra Šabaty vyměnit dary k jeho kulatinám za dary pro Světlušku. S radostí jsem přispěl. Petře, ať Vám dobré nápady nedocházejí a peníze, ať pomohou, kde jsou potřeba.

Filip Nerad
1 000 Kč

Oslava petr Šabata pro Světlušku

Jan Kasl
3 000 Kč

Petře, všechno nejlepší! Děkujeme, co děláte pro Světlušku :)

Eliska Polackova

Všechno nej Petře

Svobodovi
2 000 Kč

Dobře to ten šéfredaktor vymyslel .)

Lubomír Smatana
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační fond Českého rozhlasu, projekt: Světluška