Ondřej Zmeškal: Dárcovská výzva pro projekt Světluška

TOUR DE FRANCE VE TMĚ pro nevidomé děti

vybíráme od 20.6.2021
149 590 Kč
vybráno 15 % z 1 000 000 Kč

přispělo

210 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jsem Ondra a jako první nevidomý Čech jsem pokořil Tour de France! Ale nejen to – společně s vámi chci dokázat něco úžasného pro nevidomé děti. Trasa závodu měří 3.414 km, a pokud si každý z vás koupí jeden její kilometr za 300 korun, na konci sbírky máme milion!
Představte si, kolika dětem tím změníme život!
Ahoj, jsem nevidomý sportovec Ondřej Zmeškal a mám na vás velkou prosbu. Když jsem jako mladší náhle oslepnul, bylo to nesmírně těžké, ale právě díky svým sportovním snům a podpoře lidí okolo jsem znovu našel smysl života – být živoucí inspirací a motivací pro ty, kdo měli v životě těžký start.
I proto jsem se rozhodl letos pokořit věhlasný cyklistický závod Tour de France a připojit k němu charitativní sbírku pro zrakově hendikepované děti a mladé lidi, kteří jsou na tom stejně jako kdysi já. Pojďme jim společně pořídit tandemová kola, sportovní vybavení, technologie, které jim pomohou se lépe orientovat, nebo přispět na osobního asistenta či sportovního traséra, který jim umožní dělat to, co je baví. I malá pomoc totiž dokáže úplně změnit život!
Závod Tour de France jsem jel ve dnech 26. června – 18. července 2021 a díky GPS sledování na mapě jste mohli sledovat, kde se právě pohybuji a jak si s mým „pilotem“ Markem Peterkou vedeme. Trasa má neuvěřitelných 3.414 km, které jsem úspěšně zdolal. Z celého náročného snažení vznikne filmový dokument pod taktovkou Rostislava Málka.

Já jsem tuhle extrémní výzvu zvládnul a stal se prvním nevidomým na světě, který zajel trasu Tour de France. Nyní je to na Vás a věřím, že společně dosáhneme toho nejdůležitějšího cíle: pomoci těm, kteří to skutečně potřebují.

Děkuji,
Váš Ondra


Nadační fond Českého rozhlasu
Ivo rád sportuje, a tak mu pomáháme jít sportu co nejvíce naproti, například příspěvky na pořízení tandemového kola, sportovních pomůcek nebo pejska Pepiny, který ho během sportovních aktivit doprovází. Aktivní život miluje i sporťák Tomáš, který se dlouhodobě věnuje judu, atletice a goalballu. Jeho cílem je být co nejlepším sportovcem a dostat se na paralympiádu, a tak mu pro maximální sportovní výkony podáváme pomocnou ruku i my ve Světlušce. Nela je zase ohromná milovnice hudby, která si do Světlušky našla cestu skrze benefiční koncert Světlo pro Světlušku, kde předvedla fantastické hudební nadání po boku známých hvězd i jako členka dětského sboru. Těmto i dalším nevidomým jsme měli možnost usnadnit život a pomoct k větší samostatnosti, a to především díky vám, dárcům Světlušky! Pomáhejte nám nevidomým a slabozrakým svítit i nadále.
Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se ve Světlušce snažíme dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. 

Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozdělujeme celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Podporujeme mimo jiné: 
  • osobní asistenci a odlehčovací služby 
  • průvodcovské a předčitatelské služby 
  • nákup a úprava výukových materiálů pro studenty 
  • rekvalifikační kurzy a další vzdělávání 
  • nákup kompenzačních pomůcek a proškolení v jejich používání 
  • výcvik vodicích a asistenčních psů 
  • volnočasové/zájmové aktivity, sport 
Pomáháme budovat systém kvalitní péče o zrakově postižené skrze organizace, které díky nadační podpoře mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby. 
Na našich akcích si přijdou na své sportovní nadšenci v rámci Nočních běhů pro Světlušku, milovníci kávy a neotřelých zážitků v Kavárně POTMĚ i hudební fanoušci na koncertě Světlo pro Světlušku. Vstříc rádi vyjdeme i těm, kteří se chtějí aktivně zapojit do dobrovolničení a uspořádat pro Světlušku vlastní benefiční akci. Pokud máte nápad, jak Světlušce posvítit, navštivte náš web www.svitis.cz. Potěšíme také příznivce nepřetržitého poslechu –  Světlušku a rozhovory známých osobností s nevidomými a slabozrakými naladíte v Podcastu POTMĚ.

Ondro, děkujeme!

Martina Staňková
200 Kč

Ať se Vám daří, jste frajer…! :))

Jonáš Vojtek

Ať Vám to šlape

Tomáš Kostelecký

Vaše přednáška na diecézku mě moc bavila.

Adam Bárta
100 Kč

Chapeau!

Roman Tuma
3 000 Kč

Ať to šlape nejen Vám, ale i lidem ze Světlušky! Klobouk dolů před sportovním výkonem i dobrou myšlenkou :-)

Zdeněk Pavlovský
300 Kč

Držíme palce všem mladým sportovcům

B&J Halaškovi
1 500 Kč

Ať se daří!

Jan Šebelík
500 Kč

Je ohromné, že nevidomý člověk ještě dokáže takhle pomáhat druhým! Klobouček. Díky za Vás, Vašeho sparinga a zbytek týmu.

Lenka
500 Kč

Úžasný výkon, ráda přispívám na dobrou myšlenku, aby měla blíž k realizaci

Eva
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační fond Českého rozhlasu, projekt: Světluška