Vladimír Křivka: Dárcovská výzva pro projekt Světluška

10. narozeniny Matěje - pro nevidomé Světlušky naděje

vybíráme od 12.9.2021
10 055 Kč
vybráno 101 % z 10 000 Kč

přispělo

9 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Matěj má narozeniny
A k tomu přání jediný
Nenoste mi dárky žádné
Důvody mám k tomu pádné
Vidíš účet? Vezmi tužku
- podpořme spolu Světlušku
Ať i ti, co špatně vidí
Radost z mé oslavy sklidí...

Před dvěma roky se fotbalová oslava mých 8. narozenin povedla maximálně.
Ale dárků jsem dostal víc, než kolik mi bylo let - a nestíhám je doteď v pokojíčku uklízet.

Letošní fotbalově-narozeninové setkání bych rád pojal jako benefici, jakou znám od profilegend: tedy setkání s přáteli, fotbálek pro zábavu a výtěžek na dobrou věc.

Kdy: úterý 28.9.2021 od 11 hodin
Kde: domovské hřiště TJ Sokol Plzeň-Letná (Republikánská 859/22)
Co: utkání Týmu Oslavence proti Týmu Rodičů; následné občerstvení zajištěno ve vedlejší resturaci Tunel

Těším se, že mi pomůžete,

Matěj
Nadační fond Českého rozhlasu
Každý den přináší výzvy, které jsou pro nevidomé a slabozraké VESMÍRNĚ náročné. Pomáhejte zvládat zrakově handicapovaným život s větší jistotou pravidelně i vy, a to MĚSÍČNÍM příspěvkem. Ten může činit třeba jen dvě stě korun, tolik stojí například hodina práce asistenta, kterou využije rodina se zrakově handicapovaným dítětem. Malá částka pro vás, velký význam pro nás. Děkujeme.

Jsme Světluška, dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá plnit každodenní náročné mise těžce zrakově postiženým už od roku 2003. Umožňujeme nevidomým a slabozrakým, aby žili co možná nejvíce samostatný a smysluplný život dle vlastní volby. Každý den, každý rok, celý život. Finanční podporu rozdělujeme celoročně nevidomým a slabozrakým dětem, dospělým i seniorům, kteří naši pomoc potřebují. Podporujeme například:
 
  • osobní asistenci a odlehčovací služby
  • průvodcovské a předčitatelské služby
  • terénní služby pro rodiny s dětmi 
  • nákup kompenzačních pomůcek a proškolení v jejich používání 
  • výcvik vodicích a asistenčních psů 
  • volnočasové/zájmové aktivity, sport 
Jsme dlouhodobým partnerem organizací, které zajišťují nezbytné služby pro lidi se zrakovým postižením po celém Česku a jsou oporou i pro jejich rodiny a pečující.
 
Jak naše pomoc vypadá v praxi? Například hodina práce asistenta přijde na 200 korun – pro vás malá částka, pro zrakově postižené ale vesmírná pomoc.
“Asistentka Lea nám pomáhá s doprovodem dcerky Zoiky ze školy. Odpoledne si doma Zoika s Leou hraje a dělají společně úkoly do školy. Lea se Zoikou hraje i na klavír a doprovází ji na ukulele, Zoika hraje i na kytaru a spolu si rády zpívají. Zoika má Leu moc ráda a těší se na ni! Pomoc asistentky je pro nás nenahraditelná, ulehčuje nám každodenní život a dává prostor věnovat se víc i mladšímu synovi Tomáškovi, který je v první třídě ZŠ. Díky asistenci se nám daří i víc výletů, na které bych si sama se Zoikou na vozíčku a malým synkem netroufla,” popsala maminka Zoiky, která může pomoc asistentky využívat právě díky Světlušce.

Projekty, které jsme za 20 let na Zemi uvedli do života
Na začátku našeho fungování stály zářijové Sbírkové dny Světlušky. Během těch se až do roku 2021, kdy Světlušky zasvítily v ulicích naposledy, povedlo 114 tisícům dobrovolníků po celém Česku vybrat přes 94 milionů korun. 
 
Dobrovolníci dnes pomáhají dál, a to v rámci malých benefic, v rámci nichž pomáháme zájemcům s uspořádáním vlastních akcí na podporu Světlušky. Další světluščí stálicí je koncert Světlo pro Světlušku, který je slavnostním zakončením našeho celoročního úsilí a především poděkování našim partnerům, dárcům a dobrovolníkům. 
 
Dlouhá léta už Světluška do českých a moravských měst vozí také Noční běh a Kavárnu POTMĚ. Dva projekty, díky nimž máme možnost se setkat s těmi, kteří na cestu nevidomým a slabozrakým svítí, osobně. A protože z posledních let víme, že stejně důležitý je i kontakt virtuální, dáváme dárcům možnost svítit i online prostřednictvím nového e-shopu. Zároveň se snažíme přibližovat každodenní život nevidomých zblízka a bez obalu, a to v Podcastu POTMĚ.  

Krásne narozeniny

Rodiče

Přeju Ti moc hezké 10. narozeniny, brácho

Luky
500 Kč

Hezkou oslavu přeju

babi Lída

Hezké narozeniny

Anna Partinglová

Matěji, děkuji ti ze srdce za celou Světlušku a za všechny, kterým i díky tobě můžeme pomáhat na jejich cestě životem. Užij si krásnou oslavu. Gábina a Světlušky

Gabriela Drastichová

Ať se Ti oslava podaří, to ti přejí bratranci ogaři. Všechno nejlepší přejí členové Klapzubovi čtyřky z Plzenecké!

Tomáš Křivka
2 500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační fond Českého rozhlasu, projekt: Světluška