Vladimír Křivka: Dárcovská výzva pro projekt Světluška

10. narozeniny Matěje - pro nevidomé Světlušky naděje

vybíráme od 12.9.2021
10 055 Kč
vybráno 101 % z 10 000 Kč

přispělo

9 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Matěj má narozeniny
A k tomu přání jediný
Nenoste mi dárky žádné
Důvody mám k tomu pádné
Vidíš účet? Vezmi tužku
- podpořme spolu Světlušku
Ať i ti, co špatně vidí
Radost z mé oslavy sklidí...

Před dvěma roky se fotbalová oslava mých 8. narozenin povedla maximálně.
Ale dárků jsem dostal víc, než kolik mi bylo let - a nestíhám je doteď v pokojíčku uklízet.

Letošní fotbalově-narozeninové setkání bych rád pojal jako benefici, jakou znám od profilegend: tedy setkání s přáteli, fotbálek pro zábavu a výtěžek na dobrou věc.

Kdy: úterý 28.9.2021 od 11 hodin
Kde: domovské hřiště TJ Sokol Plzeň-Letná (Republikánská 859/22)
Co: utkání Týmu Oslavence proti Týmu Rodičů; následné občerstvení zajištěno ve vedlejší resturaci Tunel

Těším se, že mi pomůžete,

Matěj
Nadační fond Českého rozhlasu
Ivo rád sportuje, a tak mu pomáháme jít sportu co nejvíce naproti, například příspěvky na pořízení tandemového kola, sportovních pomůcek nebo pejska Pepiny, který ho během sportovních aktivit doprovází. Aktivní život miluje i sporťák Tomáš, který se dlouhodobě věnuje judu, atletice a goalballu. Jeho cílem je být co nejlepším sportovcem a dostat se na paralympiádu, a tak mu pro maximální sportovní výkony podáváme pomocnou ruku i my ve Světlušce. Nela je zase ohromná milovnice hudby, která si do Světlušky našla cestu skrze benefiční koncert Světlo pro Světlušku, kde předvedla fantastické hudební nadání po boku známých hvězd i jako členka dětského sboru. Těmto i dalším nevidomým jsme měli možnost usnadnit život a pomoct k větší samostatnosti, a to především díky vám, dárcům Světlušky! Pomáhejte nám nevidomým a slabozrakým svítit i nadále.
Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se ve Světlušce snažíme dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. 

Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozdělujeme celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Podporujeme mimo jiné: 
  • osobní asistenci a odlehčovací služby 
  • průvodcovské a předčitatelské služby 
  • nákup a úprava výukových materiálů pro studenty 
  • rekvalifikační kurzy a další vzdělávání 
  • nákup kompenzačních pomůcek a proškolení v jejich používání 
  • výcvik vodicích a asistenčních psů 
  • volnočasové/zájmové aktivity, sport 
Pomáháme budovat systém kvalitní péče o zrakově postižené skrze organizace, které díky nadační podpoře mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby. 
Na našich akcích si přijdou na své sportovní nadšenci v rámci Nočních běhů pro Světlušku, milovníci kávy a neotřelých zážitků v Kavárně POTMĚ i hudební fanoušci na koncertě Světlo pro Světlušku. Vstříc rádi vyjdeme i těm, kteří se chtějí aktivně zapojit do dobrovolničení a uspořádat pro Světlušku vlastní benefiční akci. Pokud máte nápad, jak Světlušce posvítit, navštivte náš web www.svitis.cz. Potěšíme také příznivce nepřetržitého poslechu –  Světlušku a rozhovory známých osobností s nevidomými a slabozrakými naladíte v Podcastu POTMĚ.

Krásne narozeniny

Rodiče

Přeju Ti moc hezké 10. narozeniny, brácho

Luky
500 Kč

Hezkou oslavu přeju

babi Lída

Hezké narozeniny

Anna Partinglová

Matěji, děkuji ti ze srdce za celou Světlušku a za všechny, kterým i díky tobě můžeme pomáhat na jejich cestě životem. Užij si krásnou oslavu. Gábina a Světlušky

Gabriela Drastichová

Ať se Ti oslava podaří, to ti přejí bratranci ogaři. Všechno nejlepší přejí členové Klapzubovi čtyřky z Plzenecké!

Tomáš Křivka
2 500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační fond Českého rozhlasu, projekt: Světluška