Marcela Burgrová: Dárcovská výzva pro projekt Světluška

Pěšky 9000 kilometrů pro těžce zrakově postižené

vybíráme od 17.1.2023
2 500 Kč
vybráno 0 % z 1 500 000 Kč

zbývá

244 dní

přispělo

5 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
  Jsem 22letá cestovatelka Marcela Burgrova a mou velkou vášní jsou dálkové pochody.  V lednu roku 2023 se chystám na svou doposud největší cestovatelskou výzvu. 9000 km dlouhá trasa vede od nejjižnějšího bodu Evropy – španělského Mys Tarifa, až k tomu nejsevernějšímu v norském Nordkinnu.
Pochodem bych zároveň ráda podpořila ty, kteří se nebojí objevovat svět kolem nás, ač je pro ně mnohdy zahalen v mlze či úplné tmě. Moc proto fandím Světlušce, která takovým lidem pomáhá už dvacet let. Velmi mě potěší, pokud kdokoli během mé cesty, kterou budete moci sledovat na mém webu a sociálních sítích, finančně posvítíte těžce zrakově postiženým i vy.

  http //youtube.com/shorts/qT41_A58qzc?feature=share 
 
Jmenuji se Marcela Burgrová a přátelé mi říkají Marci. Jsem studentka z Prostějova, cestovatelka a snílek, který má rád nové výzvy.  


V létě roku 2022 jsem se sama s batohem na zádech vydala pěšky na svou prozatím nejdelší trasu: 4000 km na jih Portugalska k oceánu - cesta byla tesne pred cilem prerusena, ale dokoncim ji:). Před startem výpravy jsem si dala výzvu, že neutratím žádné peníze, a to se mi povedlo. Jediné peníze, ktere jsem utratila, byly ty za nové boty. Spím na divoko venku nebo u lidí, které na cestě potkám. Jídlo zachraňuji z kontejnerů za supermarkety. 
S každým dalším trekem mě čím dál tím více táhne objevovat nová místa, překonávat sebe samu a žít jen s batohem na zádech. Nejvíce si užívám pocit svobody a fakt, že každý den je nový a jiný. Nikdy nevím, kde se probudím, koho potkám a co spatřím. Dostávám se do malebných vesniček a místní obyvatelé mě nechávají nahlédnout do svých životů. Najednou vidím nejen hlavní města s atrakcemi pro turisty, ale skutečnou skoro nedotčenou přírodu.

 
V rámci své 9000kilometrové výzvy se nejvíc těším na objevování nové krajiny. Na sever se totiž vydávám vůbec poprvé, k tomu ještě pěšky. Ráda bych i tentokrát inspirovala co nejvíce lidí k tomu, že cestování nemusí být drahá záležitost. A že cestovat po vlastních nohou, na kole, nebo stopem je ten nejlepší způsob, jak poznat cizí země a obyvatele.  

Sledujte mou výpravu na mých sociálních sítích


 
 

Nadační fond Českého rozhlasu
Ivo rád sportuje, a tak mu pomáháme jít sportu co nejvíce naproti, například příspěvky na pořízení tandemového kola, sportovních pomůcek nebo pejska Pepiny, který ho během sportovních aktivit doprovází. Aktivní život miluje i sporťák Tomáš, který se dlouhodobě věnuje judu, atletice a goalballu. Jeho cílem je být co nejlepším sportovcem a dostat se na paralympiádu, a tak mu pro maximální sportovní výkony podáváme pomocnou ruku i my ve Světlušce. Nela je zase ohromná milovnice hudby, která si do Světlušky našla cestu skrze benefiční koncert Světlo pro Světlušku, kde předvedla fantastické hudební nadání po boku známých hvězd i jako členka dětského sboru. Těmto i dalším nevidomým jsme měli možnost usnadnit život a pomoct k větší samostatnosti, a to především díky vám, dárcům Světlušky! Pomáhejte nám nevidomým a slabozrakým svítit i nadále.
Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se ve Světlušce snažíme dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. 

Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozdělujeme celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Podporujeme mimo jiné: 
  • osobní asistenci a odlehčovací služby 
  • průvodcovské a předčitatelské služby 
  • nákup a úprava výukových materiálů pro studenty 
  • rekvalifikační kurzy a další vzdělávání 
  • nákup kompenzačních pomůcek a proškolení v jejich používání 
  • výcvik vodicích a asistenčních psů 
  • volnočasové/zájmové aktivity, sport 
Pomáháme budovat systém kvalitní péče o zrakově postižené skrze organizace, které díky nadační podpoře mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby. 
Na našich akcích si přijdou na své sportovní nadšenci v rámci Nočních běhů pro Světlušku, milovníci kávy a neotřelých zážitků v Kavárně POTMĚ i hudební fanoušci na koncertě Světlo pro Světlušku. Vstříc rádi vyjdeme i těm, kteří se chtějí aktivně zapojit do dobrovolničení a uspořádat pro Světlušku vlastní benefiční akci. Pokud máte nápad, jak Světlušce posvítit, navštivte náš web www.svitis.cz. Potěšíme také příznivce nepřetržitého poslechu –  Světlušku a rozhovory známých osobností s nevidomými a slabozrakými naladíte v Podcastu POTMĚ.

Krásný nápad. Budu fandit.

Petr Válek
300 Kč

Parádání nápad, užívej cestování :)

Tomáš Votruba
1 500 Kč

Marci, jsi inspirací pro nás všechny a hlavně pro mladé, kteří mají velké sny a zbytečně si do cesty k jejich splnění staví překážky. Ty ne. Šťastnou cestu.

Gabriela Drastichová
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační fond Českého rozhlasu, projekt: Světluška