POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dobrý den, chtěla jsem Vám velice poděkovat za Vaši práci a snahu říct národu, že všechno co se v poslední době děje, už tady jednou bylo. Více takových projektů a více lidí, kteří budou dělat něco víc, než je zajištění si dobrého postu. Přeji mnoho sil a pevnou víru v dobro, budeme to všichni ještě moc potřebovat.

Petra Kořanová
200 Kč

Děkuji za Vaši činnost a přeju pracovníkům i dobrovolníkům radost z toho, co pro naši historickou paměť děláte!

Jiří Kaňa

Vděčnost

Barbora Kučerová
300 Kč

Vážím si záslužné práce Paměti národa, a to obzvláště nyní, kdy komunistická strana "drží pod krkem" vládu vedenou starou strukturou a na Hradě sedí zlý senilní stařec ovládaný neokomunistickými strukturami z Ruska a Číny.

Martin Vůjta
1 000 Kč

Děkuji za silné příběhy, které přinášíte. Paměť národa je skvělý projekt, ať se Vám daří i v roce 2019.

Magda Konecna

Obzvlášť dnes, v gumové době relativity všeho, je vaše práce nesmírně důležitá. Díky moc.

Marek Soukup

Jste úžasní, díky

Radim Dolezal

Děkuji za úžasný projekt oral history!

Radek Moťka

Je důležité si připomínat minulost, žít v přítomnosti a věřit v lepší budoucnost a něco pro to dělat. Paměť národa je důležitý projekt pro všechny.

Pavel Tichna
500 Kč

Jsem velmi rád, že je někdo, kdo se stará o paměť národa a jeho hrdinů

Martin Hoch
10 000 Kč