POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

díky

Stepan Mikes
550 Kč

Děláte důležitou práci, tak ať se daří.

Ondřej Ilinčev
500 Kč

Děkuji Helence Hájkové za skvělou práci, jíž jsem měla možnost poznat v podobě rozhovoru s mojí tetou pro Paměť národa. A děkuji autorům projektu za tuto opravdu záslužnou práci.

Pavlína Trávníčková

Děkuji.

Ján Kraus

Děkuji za Vaši práci.

Dárce

diky

martin dankovsky

Skvělá práce, hlavně poslouchám vaše podcasty a věřím, že budete pokračovat, proto budu posílat pravidelnou měsíční částku.

Tomáš Jelínek

.

Lukáš Škabrada
500 Kč

Je důležitý, co děláte.

Adam Culka
1 000 Kč

Jsem velmi vdecna za vase webove stranky, ktere mi prinasi vzpominky z vlasti meho puvodu. Jiz padesat let ziju v Australii, ale Cechy jsou pro me stale muj domov.

Hana Stewart
1 500 Kč