POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkuj za vaši cennou aktivitu :)

Šárka Zídková

Děkuji za Vaši záslužnou a potřebnou práci.

Jiří Sviták
3 000 Kč

V době sílícího vlivu komunistů a populistů je nezbytné uchovávat a hlavně neustále si připomínat naši minulost, obzvlášť když má náš národ s oběma jevy tak neblahé zkušenosti :(

Petr Horák

Je nutné uchovávat a oživovat paměť, ať už jednotlivce či kolektivu. Je to součást našeho dědictví a pomáhá vytvořit náš charakter. Proto si vaší práce vážím a oceňuji všechny vaše akce. Děkuji

Jiřina Marton

Děkujeme za Vaši záslužnou činnost a přejeme Vám hodně zdaru do dalších let.

Aleš Kuča
1 000 Kč

Díky za skvělou práci.

Patrik Elbl

Děkuji za Vaši činnost, Aleš Hála

Aleš Hála
1 000 Kč

Dekuji za Vasi velice zasluznou cinnost a preji hodne zdaru do dalsiho roku.

Jiri David
3 000 Kč

Díky za zachování a trénink paměti národa a za dobrou novinářskou práci. Jsou věci, které musí být připomínány i nám, kteří jsme je nezažili.

Anežka Niederlová
400 Kč

Díky, že se věnujete příběhům bezpráví 20. století.

Dárce
3 000 Kč