POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Když rozumíme minulosti, budeme mít lepší budoucnost.

Ondřej Došek
1 000 Kč

Paměť národa musí být zachována pro naše děti

Stanislav Smeták
800 Kč

Děkuji za vaši práci.

Jan Pehal

Děláte to skvěle. Díky.

Jana Muchová
1 000 Kč

Necht pamet nikdy nezhyne.

Martin Ryvola
100 Kč

Děkuji za velice záslužnou činnost, především za rozšíření o natáčení dětí ze základních škol s pamětníky. Jsem důchodce a se zájmem často poslouchám Váš pořad.
S úctou
Jaroslav Mašek

Jaeoslav Mašek
500 Kč

Děkujeme za Vaši celoroční práci! Michala a Marek

Marek Kadlec

Děkuji za to, co děláte!

Richard Kovář
2 000 Kč

Je potřeba nezapomínat!

Petr Telčer
1 200 Kč

Děkuji, děláte prospěšnou práci.

Vlastimil Dvořák