CZ / EN

POST BELLUM


Culture, Art and History Education and Research

Memory of Nations

We document memories of those who witnessed the tragic events of the 20th century. We have created the largest public collection of testimonies in Europe. We interviewed thousands of witnesses. Our aim is to engagingly retell their stories to the public. We operate in primary and secondary schools and educate their teachers.

€140,666

supported by

1661 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
Dokumentujeme pamětníky klíčových okamžiků naší nedávné minulosti. Natáčíme rozhlasové a televizní dokumenty, vydáváme knížky, realizujeme výstavy, spolupracujeme na výuce moderních dějin se základními a středními školami, udílíme Ceny Paměti národa. K síti Memory of Nations se připojily desítky organizací ze 13 evropských zemí  a 3 mimoevropských.  Je toho hodně a stále se snažíme nacházet nové cesty, jak příběhy vyprávět dál. Vyvinuli jsme aplikaci Místa paměti národa pro "chytré mobilní telefony", realizujeme největší dokumentaristickou soutěž pro veřejnost. Tisíce žáků z celé republiky se každý rok stane dokumentaristy ve vzdělávacím projektu Příběhy našich sousedů či se účastní jednodenních zážitkových workshopů.

Průměrně publikujeme denně dva až tři detailně zpracované pamětnické příběhy doplněné kompletní audionahrávkou i krátkými klipy se záznamem nejzásadnějších výpovědí, dobovými fotografiemi, popřípadě dopisy, deníky či jinými archivními materiály, to vše také s anglickým překladem. Od roku 2014 nahráváme svědectví také na video unikátní metodou Eye Direct.

Paměť národa je volně přístupná všem proto, aby nám vzpomínky účastníků dějinných momentů umožnily poznávat podstatu totalitních režimů 20. století, nacismu a komunismu, a také zkoumat motivy a rozhodnutí jednotlivců, kteří se ocitli v mezní situaci. Čím více portrétů se podaří shromáždit, tím pestřejší a srozumitelnější mozaika uplynulého století vznikne. Svědectví rozdělujeme do pamětnických kategorií a přiřazujeme je k historickým jevům a událostem, o nichž pamětníci vyprávějí.
Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Poslal jsem prvni prispevek 200. Kc na ucet u KB, v srpnu pak jiz na ucet 2198370339. Dekuji.

Jiri Polacek
CZK 200

Díky za Vaši práci!

Donor
CZK 500

HITHIT Paměť národa pro 21. století

Andrej Sulitka
CZK 200

Hithit Paměť národa pro 21. století

Karel Polansky
CZK 100

Díky, že jste.

RADIM DOLEŽAL

Dekujeme za praci, kterou delate. Vazime si toho - cela nase rodina. Dva kluci 14 a 11 let, zena a ja, s pozdravem Alca, Honza, Stepa a David Holi

David Holy
CZK 150

Pro POST BELLUM Paměť národa - spolek který odkrývá minulost a osudy lidí, kteří byli a jsou
morálním vzorem pro současnost i budoucnost.

Antonín Šulo
CZK 1,000

Dobrý večer d,ěkuji vám za rozhlasové vysílání,ktré je v této době velice důležité.Sleduji aktuální události kolem nás a vidím,jak lidé zapomínají.Je to velice smutné...Děkuji ještě jednou a přeji vám hodně trpělivosti při tak náročné práci.,kterou pro nás konáte. M.Dolejšová

Marie Dolejšová
CZK 100

Paměť národa je nesmírně důležitá a je nutné ji všemi prostředky podporovat. Děkuji organizaci Post Bellum.

Yvetta Holeyšovská
CZK 100

Děkuji že nenecháte naše děti zapomenout!

Patrik Sainer