POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Pokračujte v tom, co děláte. Držte se. My nezapomeneme.

Petr čechlovský
5 000 Kč

S díky za to, co děláte.

Vladimír Bystrov
55 000 Kč

Prosím o zaslaní darovací smlouvy na email zuzana@bprc.cz
Dekuji
Matějková
725 002 492

Tomas Pochop
2 000 Kč

Prijemne proziti Vanoc, uspesny Novy rok, at je Vase cinnost i nadale uspesna

Ivan Krejčí
500 Kč

díky

Dárce

Děláte skvělou a záslužnou práci.. Díky.

Jaroslav Havlíček
150 Kč

Byl jsem členem od roku 2011, pak jsem neměl peníze ani účet, nyní se velmi rád vracím. Děláte to dobře, rád přispěji i jednorázově, jen co se zadaří.

Josef Řáda
100 Kč

Vašemu projektu fandíme!

Richard Borovský
5 000 Kč

Příspěvek pro dobrou věc

Stanislav Plachy
300 Kč

Děkuji za Vaši práci - Holečková

Hana Holečková
1 000 Kč