CZ / EN

POST BELLUM


Kultura, umění a historie Vzdělávání a výzkum

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Podporovat je důležité.

Daniela Leicmanová
250 Kč

Paměť národa uchovává svědectví těch dříve narozených, aby ti, co přijdou po nich nedělali stejné osudové chyby. Je to sice marné, ale nelze s tím přestat. Proto podporuji Paměť národa, alespoň občas.

Mojmír Churavý
500 Kč

Vážím si Vaší i vaší činnosti

Petr Kadlas
500 Kč

Skvělá a záslužná práce potřebuje podporu! Ráda i se synkem poslouchám Příběhy 20. století a jsem přesvědčená, že máloco tak přiblíží dějiny našim dětem, jako autentické příběhy těch, co tyto dějiny zažili na vlastní kůži...

Petra Pačandová

Dobrý den,rád přispěji na smysluplný účel a ten Váš se mi zdá jako mimořádně potřebný.
Přispívám mnoha organizacím,několik desetiletí a pravidelně. Nemohu si bohužel dovolit více jako stovku měsíčně.
Přeju Vám mnoho úspěchů ve vaší práci.
S úctou
T.Gazdík

Tomáš Gazdík
100 Kč

Aby jsme nikdy nezapomněli.

Husina

Děkuji za Vaši práci, je třeba si neustále připomínat, jaká je naše minulost.

Aleš Hála
2 000 Kč

👍👍👍

Ales Capal
5 000 Kč

Děkuji za všechno, co děláte pro naši společnou paměť. Vaše dílo je nenahraditelné.

Pavel Šilhavý
500 Kč

Celému kolektivu přeji příjemné a klidné Vánoce, v novém roce pak především hodně zdraví, štěstí a úspěchů ve vaší obdivuhodné práci.

Růžena Styxová