POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Moc si vážíme Vaší práce a máme v obrovské úctě a respektu všechny pamětníky a hrdiny, se kterými se setkáváte. Snad každou neděli jsme přilepeni k rozhlasovému přijímači a posloucháme neuvěřitelné příběhy co tito lidé prožili. Moc Děkujeme

Lukáš Pospíchal

Děkuji Vám za Vaši práci.

Milan Strouhal
100 Kč

Přijímejte i dávejte.

Jan Černý
2 000 Kč

Děkuji za Vaši práci.

Jana Ginzelová
5 000 Kč

Díky za to, co děláte.

Ondřej Černý

Pamet naroda je vyborny projekt. Jen tak dale!

Radek Khol

Velké poděkování za Vaše konání

Ivana Nováková
1 100 Kč

Děkujeme za to, co děláte. Zbyněk Jeřábek

Zbyněk Jeřábek
1 000 Kč

Pravidelně koncem roku posíláme na podporu činnosti Paměti národa částku 5.000,- Kč.

Jaroslav Kovářík

Národ musí mít paměť a tu je třeba neustále udržovat. Díky za vaši práci!

Markéta Munková
500 Kč