Zachraň jídlo, z.s.


Životní prostředí Osvěta a poskytování informací

Zachraň jídlo

Hledáme způsoby, jak neplýtvat jídlem. _________________________________________________________________ Naše iniciativa vznikla v roce 2013 a od té doby jsme uskutečnili řadu happeningů, jezdíme na pole paběrkovat a bojujeme za využití tak zvané křivé zeleniny a ovoce, což je jídlo, které se k zákazníkům nedostane, protože není dostatečně „hezké“.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

A proč to vlastně děláme?


Třetina všeho vyprodukovaného jídla na světe se vyhodí nebo znehodnotí. V Evropě připadá na jednoho člověka 173 kg vyhozeného jídla za rok.

Plýtváním jídlem přicházíme o energii vloženou do jeho vypěstování, o vodu, o zbytečně použitá hnojivá a lidskou práci. Skleníkové plyny pocházející z jídla, které se nesní, tvoří 8 % celosvětových emisí skleníkových plynů.

Od roku 2013 budujeme komunitu záchranářů, tedy nadšených podporovatelů a dobrovolníků, se kterými společně hledáme řešení, jak množství potravinového odpadu snížit. Zároveň usilujeme o změnu povědomí spotřebitelů a propojujeme jednotlivé aktéry potravinového řetězce, kterých se problematika plýtvání potravinami dotýká nejvíc. 

Naši vizí je společnost, která nakládá s jídlem odpovědně.

Chcete se boji proti plýtvaní věnovat naplno?

Díky Vaší pravidelné podpoře budeme moci hledat řešení, jak neplýtvat.

Věříme, že i vy patříte mezi lidi, kteří si jídla váži a proto se rádi stanete záchranářem!


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Klidné dny i svátky přeji všem lidem dobré vůle, kéž by se životy potřebných změnili k lepšímu, aby měli svůj teplý domov a mohli usínat beze strachu, kéž by našli sílu a naši podporu vedoucí k byť obyčejným, ale za to samostatným dnům vlastní budoucnosti-kéž lidé zranění na duši dojdou klidu a všichni zoufalí najdou naději a hlavně všem přeji, ať nejsou postiženi samotou=zkusme si uvědomit v jak mnohdy nelidských podmínkách tyto bytosti přežívají...to zřejmě nikdo z nás plně nedokáže. Vždycky budou bohatí chtít více než potřebují a současně ti hladovějící o to více budou trpět-zkusme se na strádající podívat soucitným pohledem a ne s odporem, třeba až kolem půjdeme znovu uvidíme i jejich oči a v nich touhu žít jako lidská bytost--co když mnozí z nich čekají právě na ten moment, který jim dá naději a sílu, třeba nám bude dopřáno nahlédnout do ,,jejich světa,, bychom našli to málo, co zbylo v srdcích takto zavržených==nikdo z nás nemá právo se chovat nadřazeně, neboť nikdo z nás neví, jaká budoucnost čeká nás ostatní. A proto-pokusme se šmahem neodsoudit všechny lidské bytosti a všimněme si těch, kteří jakoukoli pomoc potřebují a uvítají, někdy postačí opravdu jen maličkost a LIDSKÉ SLOVO! OŠ.

OLGA ŠTĚPÁNKOVÁ

Obdivuji váš nápad a odhodlání dotáhnout vše do úspěšného konce:-).

Jana Bajerová
100 Kč

držím palce a fandím celému kolektivu, jsem ráda, že už někdo přemýšlí, zdravím Dagmar

Dagmar Šantrůčková
200 Kč

Přeji hodně úspěchů...

Helena Reindlová

Díky, děláte velmi důležitou práci a máte skvělé výsledky. Jen tak dál, držím palce! :)

Veronika Boháčová

Rádi podpoříme projekty, které mají smysl a to je přesně ten vás! 💚
Přejeme mnoho úspěchu 🍀

L. Slepčíková

Fandím vám a děkuju za to, co děláte.

Dárce

Díky za vaší snahu a přeji ať se brzo naplní společným očekáváním.

Slávek Picmaus
200 Kč

Na NEplýtvání záleží.

Ondřej Kramoliš
200 Kč

carrots!!!

Uli Westphal
25 €