CZ / EN

Zachraň jídlo, z.s.


Osvěta a poskytování informací Životní prostředí

Zachraň jídlo

Hledáme způsoby, jak neplýtvat jídlem. _________________________________________________________________ Naše iniciativa vznikla v roce 2013 a od té doby jsme uskutečnili řadu happeningů, jezdíme na pole paběrkovat a bojujeme za využití tak zvané křivé zeleniny a ovoce, což je jídlo, které se k zákazníkům nedostane, protože není dostatečně „hezké“.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

A proč to společně s Vámi děláme?

Třetina všeho vyprodukovaného jídla na světe se vyhodí nebo znehodnotí. V Evropě připadá na jednoho člověka 96 až 115 kg vyhozeného jídla za rok, které by se mohlo zkonzumovat.

Vyhazováním jídla přicházíme také o energii vloženou do jeho vypěstování, o vodu, o zbytečně použitá hnojivá a lidskou práci. Skleníkové plyny uvolněné při produkci jídla (a jeho vyhazování) tvoří větší objem než plyny vzniklé vlivem dopravy.

Od roku 2013 budujeme komunitu záchranářů, tedy nadšených podporovatelů a dobrovolníků, se kterými společně hledáme řešení, jak množství potravinového odpadu snížit. Zároveň usilujeme o změnu povědomí spotřebitelů a propojujeme jednotlivé aktéry potravinového řetězce, kterých se problematika plýtvání potravinami dotýká nejvíc. 

Naši vizí je společnost, která nakládá s jídlem odpovědně.

Chcete se boji proti plýtvaní věnovat naplno?

Přidejte se k nám a staňte se členem Kruhu záchranářů. Díky Vaší pravidelné podpoře budeme moci hledat řešení, jak neplýtvat.

Věříme, že i vy patříte mezi lidi, kteří si jídla váži a proto se rádi stanete záchranářem!


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Na kucharku <3
Bara Polachova
Moc Vám všem fandím, jsem ráda, že se tímto problémem už někdo zabývá, který mě velice trápí, sama šetřím s jídlem,zbytečně nic nevyhodím, zdravím Šantrůčková
Dagmar Šantrůčková
500 Kč
Pokračujte v dobré práci :).
Nikol Wolfová
1 500 Kč
malý pravidelný příspěvek na podporu těch skvělých věcí, co děláte :)
Johana