Nadace Partnerství


Životní prostředí

Včely z blízka v Otevřené zahradě

“Když včely zmizí ze Země, pak člověku zbývají jen čtyři roky života. Už nebude žádných včel, žádného opylení, žádných rostlin a žádných lidí.” Řekl kdysi Albert Einstein. Tak pojďme pomoct, aby se včelám v Otevřené zahradě žilo líp. Naše zahradní včelstva si zaslouží pohodlný domov, chutnější pastvu i více slunce a klidu. To je naším jarním cílem č. 1.

vybíráme od 15.3.2021

Podpořte včely v Otevřené zahradě

Každý příspěvek nás přiblíží k cíli. A tím je včelí stanoviště s medonosnými záhony, pozorovatelnou i klidovou zónou s lavičkami, kde můžete sledovat pohyb a každodenní život včel.
118 576 Kč
vybráno 148 % z 80 000 Kč

přispělo

129 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Včelí dobrodružství v Otevřené zahradě začalo v roce 2015, kdy jsme slavnostně otevřeli přírodní Boromejskou zahradu. Vybudovali jsme kvetoucí záhony a do zadní části umístili první dvě včelstva. Pod vedením odborného garanta jsme začali pomalu, ale jistě včelařit. Pod jeho vedením jsme vytvořili výukové programy pro děti a kurzy pro začínající včelaře. Současně jsme zařídili i ukázkové úly, aby děti viděly život včel pěkně zblízka. Ty už ale dosloužily, proto plánujeme nové. A nejen je. Jsme v půlce projektu, jehož cílem je úprava a rozšíření včelího stanoviště v Otevřené zahradě.Potřebujeme získat 80 tisíc, abychom dokončili:

  • včelí pozorovatelnu s posezením, kde budou moci děti, návštěvníci zahrady i účastníci kurzu sledovat pohyb včel a sběr pylu na medonosných rostlinách
  • 2 lavičky k posezení
  • 6 nových úlů,  včetně 1 ukázkového proskleného
  • velký vyvýšený záhon
  • výsadbu 40 nových druhů medonosných rostlin a dřevin
  • terénní úpravy a vydláždění prostoru mezi úly pro lepší přístupnost
Děkujeme za vaše dárcovské výzvy. Ta Davidova se slušně rozjela: 

Už v létě by tak mohly mít včelky pohodlnější bydlení a návštěvníci zahrady příjemnější, voňavější a barevnější místo k relaxaci.

Děkujeme, že nám pomůžete tohle všechno uskutečnit.

Bližší informace a zajímavosti čtěte zde.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (7)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ať se včelkám daří!

Pavla Pilchová