POST BELLUM


Senioři Sociálně znevýhodněné skupiny

Centrum pomoci Paměti národa

Bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni! Centrum pomoci Paměti národa pomáhá zejména pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v rámci projektu www.pametnaroda.cz, ale i jejich blízkým a příbuzným, kteří o ně pečují v jejich každodenních potřebách či v problémových situacích. Mnozí z těchto starých lidí nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech nebo komunistických lágrech. V těžkých dobách se rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. V rámci odborného a občanského poradenství v současné době pomáháme prostřednictvím zavedené telefonické linky, a to nejen pamětníkům, ale i širší veřejnosti, zorientovat se v obtížných životních situacích a poskytovat podporu při jejich řešení, zprostředkovávat informace od státních institucí.

vybíráme od 17.3.2020
Velice děkujeme za to, že nás podporujete!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Paměť národa vyzývá veřejnost: nedovolme, aby staří lidé strádali opuštěni a v obavách ve svých domovech. Redaktoři Paměti národa skoro dvacet let navštěvují pamětníky a zaznamenávají jejich vyprávění. Mnozí senioři nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech, či komunistických lágrech, protože se v těžké době rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. Nyní nastal čas, abychom se postarali my.  

Centrum je určeno pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v posledních dvaceti letech. Tým Centra pomoci Paměť národa nyní aktivně kontaktuje pamětníky, se kterými redaktoři natáčeli, ale zároveň pamětníky vyzývá, aby se případně sami ozvali na číslo 601 601 156, nebo napsali na email: pomoc@pametnaroda.cz.

Váš dar využijeme především na pokrytí provozních nákladů Centra pomoci Paměti národa, případně na překlenutí finanční nouze či nedostatku hotovosti těm seniorům, kteří se do ní mohou dostat. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držte se a děkuji Vám.

Lenka Zimová
500 Kč

Ráda pomáhám lidem, kteří to nejvíc potřebují, zvlášť pamětníkům, jejichž život by vydal na román.

Eliza
2 000 Kč

Držte se! Společně to zvládneme, Babišovi a "koroně" navzdory!

Peter Mojzeš
500 Kč

Děkujeme, ať se daří, hodně síly a hlavně zdraví. RCH.

Radim Chvála

Díky!

Jana M.

Děkuji Post Bellum za dosavadní dlouhodobou práci na projektu Paměť národa i za aktuální podporu potřebným z řad pamětníků obou totalit.

Ivan Matys
500 Kč

Alespoň maličkost na podporu statečných, kteří pomáhají potřebným.

Jana Voldanová

Dobrým lidem, dobrým úmyslům--alespoň malou částkou. Všem, kdo se podílejí na tomto PROJEKTU, děkuji!!

Jiří Ďoubalík
1 000 Kč

Držte se!

Kalty
1 000 Kč

Pokud byste meli nejaka telefonni cisla v ramci Neratovic, kde bydlim, poslete mi je prosim, muzu taky nekolika lidem pripadne zavolat. I kdyz mesto zridilo linku pomoci pro seniory, kterou zajistuje Mestska policie ve spolupraci s odborem socialnich veci a zdravotnictvi MeU Neratovice. Mam prace nad hlavu (ucim ted distancne anglictinu pro zurnalisty a navic hodne pracuju v ramci zastupitelstva v Neratovicic), ale ted v dobe korona-krize se snazim maximalne pomahat logisticky i fyzicky, jak jen dokazu. Pokud bych mohla obtelefonovat nektere Vase pametniky a zeptat se jich, zda potrebuji nejakou pomoc navic, rada to udelam. Jiste by se zapojily i me dcery-studentky, pripadne dalsi studenti mistniho gymnazia. Dekuju za Vasi krasnou praci i za pripadny kontakt na neratovicke pametniky. Drzme se vsichni. Preju vsem hlavne pevne zdravi! Alena Prošková

Alena Prošková
4 000 Kč