POST BELLUM


Senioři Sociálně znevýhodněné skupiny

Centrum pomoci Paměti národa

Bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni! Centrum pomoci Paměti národa pomáhá zejména pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v rámci projektu www.pametnaroda.cz, ale i jejich blízkým a příbuzným, kteří o ně pečují v jejich každodenních potřebách či v problémových situacích. Mnozí z těchto starých lidí nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech nebo komunistických lágrech. V těžkých dobách se rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. V rámci odborného a občanského poradenství v současné době pomáháme prostřednictvím zavedené telefonické linky, a to nejen pamětníkům, ale i širší veřejnosti, zorientovat se v obtížných životních situacích a poskytovat podporu při jejich řešení, zprostředkovávat informace od státních institucí.

vybíráme od 17.3.2020
Velice děkujeme za to, že nás podporujete!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Paměť národa vyzývá veřejnost: nedovolme, aby staří lidé strádali opuštěni a v obavách ve svých domovech. Redaktoři Paměti národa skoro dvacet let navštěvují pamětníky a zaznamenávají jejich vyprávění. Mnozí senioři nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech, či komunistických lágrech, protože se v těžké době rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. Nyní nastal čas, abychom se postarali my.  

Centrum je určeno pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v posledních dvaceti letech. Tým Centra pomoci Paměť národa nyní aktivně kontaktuje pamětníky, se kterými redaktoři natáčeli, ale zároveň pamětníky vyzývá, aby se případně sami ozvali na číslo 601 601 156, nebo napsali na email: pomoc@pametnaroda.cz.

Váš dar využijeme především na pokrytí provozních nákladů Centra pomoci Paměti národa, případně na překlenutí finanční nouze či nedostatku hotovosti těm seniorům, kteří se do ní mohou dostat. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky, že pomáháte :-*

Monika Suchopárová

Děkuji za vaši práci a iniciativu.

Michal Jelínek
1 000 Kč

VÝBORNÝ NÁPAD, PŘEJU TÉTO AKCI VELKÝ ŮSPĚCH

ALEŠ GAJDOŠ
500 Kč

Ať nám naši pamětníci ještě dlouho vyprávějí!

Petr Halajčuk
500 Kč

Pozdravy z Australie, přeji vám všem mnoho štěstí!

Hana Stewart
1 500 Kč

Děkuji za celou iniciativu a pomoc lidem, kteří pomáhájí celé společnost tím, že sdílí svůj živnotní příběh. Nesmíme zapomenout.

Josef Minařík
1 000 Kč

Ať k sobě najdeme zase cestu.

Michal Hruška

Vážím si vaší iniciativy a pomoci všech ostatních. Děkuji.

Antonín Vávra
5 000 Kč

Dekuji a drzme se!

Cuong Nguyen
300 Kč

Děkuji za Vaši práci.....

Ivana Divišová
5 000 Kč