POST BELLUM


Senioři Zdraví

Centrum pomoci Paměti národa

Paměť národa založila Centrum pomoci pro seniory, kteří se v době šířící se virové nákazy ocitli v komplikované životní situaci. Centrum pomoci PN poskytuje bezkontaktním způsobem nákupy, zajišťuje vyzvednutí léků, zprostředkování lékařské pomoci, venčení psů apod. Služba je nabízena pamětníkům, kteří nám vyprávěli své příběhy v rámci dokumentačního projektu Paměti národa.

vybíráme od 17.3.2020
274 335 Kč

přispělo

209 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Paměť národa vyzývá veřejnost: nedovolme, aby staří lidé strádali opuštěni a v obavách ve svých domovech. Redaktoři Paměti národa skoro dvacet let navštěvují pamětníky a zaznamenávají jejich vyprávění. Mnozí senioři nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech, či komunistických lágrech, protože se v těžké době rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. Nyní nastal čas, abychom se postarali my.  

Centrum je určeno pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v posledních dvaceti letech. Nabízí bezkontaktně zásilky potravin, léků a další služby protinacistickým a protikomunistickým odbojářům, přeživším holokaustu, bývalým politickým vězňům, disidentům a jejich nejbližším. Tým Centra pomoci Paměť národa nyní aktivně kontaktuje pamětníky, se kterými redaktoři natáčeli, ale zároveň pamětníky vyzývá, aby se případně sami ozvali na číslo 601 601 156, nebo napsali na email: pomoc@pametnaroda.cz.

Váš dar využijeme především na nákup ochranných pomůcek a desinfekce pro seniory i dobrovolníky, kteří jim pomáhají. Dále na pokrytí provozních nákladů Centra pomoci Paměti národa, případně na překlenutí finanční nouze či nedostatku hotovosti těm seniorům, kteří se do ní mohou dostat. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držte se!

Kalty
1 000 Kč

Pokud byste meli nejaka telefonni cisla v ramci Neratovic, kde bydlim, poslete mi je prosim, muzu taky nekolika lidem pripadne zavolat. I kdyz mesto zridilo linku pomoci pro seniory, kterou zajistuje Mestska policie ve spolupraci s odborem socialnich veci a zdravotnictvi MeU Neratovice. Mam prace nad hlavu (ucim ted distancne anglictinu pro zurnalisty a navic hodne pracuju v ramci zastupitelstva v Neratovicic), ale ted v dobe korona-krize se snazim maximalne pomahat logisticky i fyzicky, jak jen dokazu. Pokud bych mohla obtelefonovat nektere Vase pametniky a zeptat se jich, zda potrebuji nejakou pomoc navic, rada to udelam. Jiste by se zapojily i me dcery-studentky, pripadne dalsi studenti mistniho gymnazia. Dekuju za Vasi krasnou praci i za pripadny kontakt na neratovicke pametniky. Drzme se vsichni. Preju vsem hlavne pevne zdravi! Alena Prošková

Alena Prošková
4 000 Kč

Díky, že pomáháte :-*

Monika Suchopárová

Děkuji za vaši práci a iniciativu.

Michal Jelínek
1 000 Kč

VÝBORNÝ NÁPAD, PŘEJU TÉTO AKCI VELKÝ ŮSPĚCH

ALEŠ GAJDOŠ
500 Kč

Ať nám naši pamětníci ještě dlouho vyprávějí!

Petr Halajčuk
500 Kč

Pozdravy z Australie, přeji vám všem mnoho štěstí!

Hana Stewart
1 500 Kč

Děkuji za celou iniciativu a pomoc lidem, kteří pomáhájí celé společnost tím, že sdílí svůj živnotní příběh. Nesmíme zapomenout.

Josef Minařík
1 000 Kč

Ať k sobě najdeme zase cestu.

Michal Hruška

Vážím si vaší iniciativy a pomoci všech ostatních. Děkuji.

Antonín Vávra
5 000 Kč