POST BELLUM


Senioři Sociálně znevýhodněné skupiny

Centrum pomoci Paměti národa

Bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni! Centrum pomoci Paměti národa pomáhá zejména pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v rámci projektu www.pametnaroda.cz, ale i jejich blízkým a příbuzným, kteří o ně pečují v jejich každodenních potřebách či v problémových situacích. Mnozí z těchto starých lidí nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech nebo komunistických lágrech. V těžkých dobách se rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. V rámci odborného a občanského poradenství v současné době pomáháme prostřednictvím zavedené telefonické linky, a to nejen pamětníkům, ale i širší veřejnosti, zorientovat se v obtížných životních situacích a poskytovat podporu při jejich řešení, zprostředkovávat informace od státních institucí.

vybíráme od 17.3.2020
Velice děkujeme za to, že nás podporujete!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Paměť národa vyzývá veřejnost: nedovolme, aby staří lidé strádali opuštěni a v obavách ve svých domovech. Redaktoři Paměti národa skoro dvacet let navštěvují pamětníky a zaznamenávají jejich vyprávění. Mnozí senioři nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech, či komunistických lágrech, protože se v těžké době rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. Nyní nastal čas, abychom se postarali my.  

Centrum je určeno pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v posledních dvaceti letech. Tým Centra pomoci Paměť národa nyní aktivně kontaktuje pamětníky, se kterými redaktoři natáčeli, ale zároveň pamětníky vyzývá, aby se případně sami ozvali na číslo 601 601 156, nebo napsali na email: pomoc@pametnaroda.cz.

Váš dar využijeme především na pokrytí provozních nákladů Centra pomoci Paměti národa, případně na překlenutí finanční nouze či nedostatku hotovosti těm seniorům, kteří se do ní mohou dostat. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za Vaši práci a starost o ty, co to nejvíce potřebují. Spolu s lidmi zachraňujete i jejich příběhy.

Magda Konecna
500 Kč

Všem pamětníkům, skutečným hrdinům Paměti národa, opravdovým vlastencům naší rodné země posíláme srdečné pozdravy, rodina Šílova z Prahy a Orlických hor

Veronika Šílová
300 Kč

Děkuji!

Marta Vichrova

Vážím si lidí co něco vykonali pro moji vlast .
Děkuji

Karel Krenk
1 000 Kč

A prece spolu 💙💙

Ketka
500 Kč

Ve vašem životě jste už zvládli mnohem horší věci, jste silní, zvládnete to i teď!

Petr Navrátil

Děkujeme!

Štěpán Špinka

Děkuji za vaší energii, ať se daří a pamětníci se mají dobře !

Jan Berger
1 000 Kč

Děkuji za pomoc, kterou poskytujete lidem, kteří si ji zaslouží.

Oldřich Smola
500 Kč

Senior děkuje dobrovolníkům.

Vladimír Čepelák
300 Kč